Triumph Speed Triple S (2017)

Vlastník MILDA215
Vloženo 4.3.2023
Aktualizováno 2.4.2023

Skvělá britská motorka , kterou musíte vyzkoušet !
Originální design předku, krásný motor, letmo kolo, výfuky pod sedačkou a spousta pěkných detailů

Motorka koupena od FIRMA:Pension Všeruby (Všeruby) - Dobrej týpek, měl penzion Všeruby u hranic s Německem.
V garáži měl další mašiny a malou slevu mi dal, takže super. První dvě fotky jsou u něho u penzionu, mají to tam krásné ! Prodejce určitě doporučuji !

Ducati Monster 1200S: Prodejce mě chtěl ojebat, lhal o roku výroby a to nebylo všechno. Pak škemral, ať jí koupím, že mi dá slevu. Si myslí, že si motorku neprověřím.

První dojmy - Perfektní naháč, s lehce sportovnější pozicí jezdce. Skvělá na ježdění okolo komínu i na výlety. Má tužší podvozek, ale tak akorát. Pěkně drží v zatáčkách a nepotápí se při brzdění. Přední brzdy jsou excelentní, zadní brzda je průměrná, tak jak to u motorek bývá.

Motorku bych doporučil pro - Kdo sháníte motorku s perfektním podvozkem, excelentníma brzdama Brembo M4, lehce ovladatelnou, neokoukanou, se skvělým motorem - mohu jen doporučit. Jediná malá výtka je k menšímu rejdu.

Doplňky na motorce - Nosič horního kufru , menší kufr Shad , proužky na ráfky kol , karbonové chrániče boků motoru , brašna na nádrž , vyhřívané hefty ,

Měl jsem Speeda dvě sezóny a furt na něj v tom nejlepším vzpomínám. ...ale než jsem ho dovezl domů, to byly nervy...
Kupoval jsem ho jako ojetého od prodejce v jižních Čech kousek od hranic. Na zkušební jízdu lehce pršelo, ale kromě jedné oděrky byla v Top stavu, žádný technický, ani administrativní problém - bylo rozhodnuto. Cestou domů mi ,,odešel,, alternátor u Superbu tak jsem měl ještě dost starostí. Bylo to v nějaké vesnici mezi Prahou a Bolkou, kde jsem definitivně zůstal stát na ,,návsi,, . Speed přikurtovaný na vleku a baterka u auta bez šťávy. Nakonec mi jeden místní důchodce zavolal svého zetě a ten se mnou jezdil po okolí tak dlouho, než sme sehnali novou velkou baterii do Supa. Půjčili mi i nářadí a nic si za to nechtěli vzít . Tímto jim ještě jednou děkuji, za bezplatnou pomoc úplně neznámému člověku ... Díky vám chlapy ???.

Motorka má krásný tuhý rám, masivní tuhou jednostrannou kyvku, motor pěkný i v detailech. Je vidět že angláni jsou opravdu pečlivý a tato generace Speedu se jim povedla. Po čase jsem si zvykl na výkon a průběh krouťáku a bral bych i více ( no a ta nová dvanáctka musí být pecka ! )
Na živo je motorka mnohem lepší, než na fotkách.
Spousta lidí má zbytečné předsudky z britských motorek, ale je to jejich chyba o co přicházejí.
Nikde v okolí jsem jí do té doby neviděl, neseděl na ní, natož jí řídil.
Prostě láska na první pohled.

...

Jelikož motorky střídám po jednom až dvou letech, je čas na změnu. Život je moc krátký, na to kolik je krásných motorek, aut a žen.