Aprilia Scarabeo 500 (2003)

Vlastník FillipeGTX
Vloženo 13.2.2023
Aktualizováno 2.3.2024

OldSchool. Italiano. Traveling. MaxiScooter

První dojmy - Uchvátila mně velikost, barva, velikost kol a design stroje. Tahá pěkně i se spolujezdcem... Je docela těžká na skůtr - moje má i s kuframa 234 kg, proto je manipulace, když potřebuji třeba ručně přemístit nebo zacouvat obtížnější, ale ovladatalnost při jízdě je slušná.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuju pro vysoký chlapy, kteří se na ostatní mašiny nevejdou, pro páry, kteří rádi cestujou, ale i pro krátké přemistování a městské svezení. Výkonu a pohodlí je pro všechny případy dost.

Doplňky na motorce - Originální cestovní kufry Aprilia v totožném laku
Vysoké cestovní čelní plexisklo od GIVI
Popruhy na upevnění v kufru

Chtěl jsem italský design a pohodlí pro cestování, dost úložného prostoru a větší motor (od 125ky) - tohle byl tedy pro mě ideální kup.
Viděl jsem u Scarabů bez bočních kufrů u jiných majitelů jen stížnosti na málo úložného prostoru, kvůli větším kolům není úložný prostor pod sedlem a pod řídítky jsou jen malé komory - u mého Scaraba s velkým kufrem na dvě výklopné helmy a bočními kufry si ale na málo úložného místa fakt nestěžuju...dostanu do toho pohodlně velký nákup.
Verze laku je Mou Beige 2003
Ještě jsem neviděl tuto verzi Scarabea s tímhle odstínem kůže na původním sedle, i kvůli tomu se mi moje mašina líbí víc než modely s černými sedly - jen při převozu, ikdyž jsem to podkládal, kůže se pod kurty trochu ošoupala.
Moto jsem koupil z Itálie s najetými 18 000 kilometry.
Je vhodná jak do města tak na dlouhé cesty - jezdím s ní do práce (krátká trasa cca 20km), ale i delší výlety sám i s polovičkou, vše zvládá nádherně.
Motoricky SUPER , jen je docela málo místa na ruce při údržbě a servisu.
Spotřebu mám do 4l/100km...když za to tahám, tak to malilinko vyleze, ale nic co by mě znepokojovalo
Lak je původní a mám jen pár škrábanců hlavně na kufrech a od bot na středovém tunelu pod koleny, ale s tím jsem to již koupil a v budoucnu se mi snad podaří ty rýhy odstranit...
Chtěl bych taky trochu zvýšit výkon, tak zjišťuji způsoby, jak se to dá udělat (aktuálně má mašina základních 28,5 kW), ale i ten základní výkon stačí...akcelerace je slušná !!
Vyměnil jsem origo čelní plexi za vysoké cestovní a naprostá spokojenost, nefouká na mě ani trochu a motorka vypadá lépe (viz foto 9 a 10).
Ve 20 000km byl proveden servis tlumičů (čištění, přetěsnění, výměna oleje ve vidlicích) + kontrola a servis termostatu.
Kola jsou vpředu i vzadu 16palcová - pneumatiky Pirelli Diablo Scooter -předek 110/80 - R16, vzadu 140/70 - R16.
Díky velikosti kol je ta ovladatelnost stroje skvělá!!!

Kdo by potřeboval, přikládám odkaz na YouTube kanál zabývající se rozebráním plastů atd...přímo od Aprilie (jsou to původní oficiální záznamy, takže žádnou extra kvalitu obrazu nečekejte)
www.youtube.com/@ApriliaScarabeo500

Stránka s originálními i náhradními díly na tento model
www.scootland.cz/skutr-aprilia-scarabeo-500/rozkresy

TheBiker
TheBiker napsal 19.03.24 v 23:22 10b.

Podle barvy to je mašinka na ježdění po kavárnách ale pěkná

callowsick
callowsick napsal 02.03.24 v 16:06 10b.

Designově zatraceně zajímavý

Milan1963
Milan1963 napsal 10.05.23 v 20:38 10b.

Rok 2003...mám X9 taky 2003. Najeto ale 61000. Tvůj skútr je

valsidalxam
valsidalxam napsal 18.02.23 v 10:39 5b.

tak originálne to je, s tými kuframi čo fakt vyzerajú, že na to patria je to ešte lepšie. V našich končinách sa za tým fakt asi ľudia otočia a človek na tom veru z davu vytrča. (v Taliansku som toho videl mraky).
Ale neviem si pomôcť mne sa to veľmi nepáči. Taká Multipla medzi skutrami (medzi motorkami tam mám zaradenú Ducati Multistradu- prvú generáciu).
Ale zas skutre z tých rokov celkovo neboli veľmi pekné (oproti motorkám). Teraz už si vývojári dávajú záležať aj na dizajnoch skutrov- niekedy mám pocit že naopak viac ako na motorkách )
Ale ja mám čo hovoriť, mal som skuter Malaguty Yesterday, a to bola iná retro zrúdička. S plegom až nad prilbu

JA-NE
JA-NE napsal 17.02.23 v 12:07 10b.

tak toto vyzera pohodlne...a nevidiet na na kadom kroku