Honda PCX 125 (2018)

Vlastník xxmartas
Vloženo 2.2.2023
Aktualizováno 2.2.2023

Chválím kudy chodím Neměnil bych nic, skútr naprosto splňuje to, co ptřebuji. Na delších sestách bych bral trošku víc pohodlí, ale není to nic, co by mě odrazovalo, spíš návrh na zlepšení.

První dojmy - Můj první skútr, první rok vlastním první sezonu a za rok najeto 2.500 km. Naprostá spokojenost. Ježděno do práce (cca 40 km), 1x jsme s bandou jeli na tour po ČR, 1.500 km a bez nejmenšího problému, snad kromě toho pohodlí - po 10 hodinách na skútru bych bral možnost změnit polohu o trošku více, což ale není nic, co by nějak zásadně vadilo.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kterí jezdí cca 30 - 50 km do práce. Na týdenní nebo výkendové výlety.

Doplňky na motorce - Zadní kufr SHAD SH 37
Tankvak Givi EA135
Stojánek na mobil M-style spider B
Zvažuji vyšší plexi a boční kufry na delší cestování

Volby ani v nejmenším nelituji, parádní stroj a super zážitky. Pro mé účely je nezbytnost zadní kufr a tankvak.

Ujel jsem s ní 1.500 km během týdne na skútr tour, prověřil jsem jak PCX, tak své posezení a záda. Po celém dnu na skútru bych bral trošku lépe tvarované sedlo (možnost posunout se trošku dozadu a natáhnout nohy), jinak si nemůžu na nic stěžovat.

Spolujezdce jsem nezkušel, zatím jen sám, žena se bojí

Podvozek a nebo pérování je na rovné slinici super, pokud je cesta nezpěvněná, je to trošku vyskákané, tento skútr ale není do terénu a pokud to občas vezmete po polňačce, PCX to zvládne a Vaše prdel taky.

Navíc, PCX se mi subjektivně moc líbí vzhledově a mám radost z digitálního displeje.

Pokud bych se rozhodoval znovu, jdu opět do PCX.

TondaBenda
TondaBenda napsal 06.02.23 v 21:39

Správna voľba, nedám na PCX dopustiť

StB
StB napsal 03.02.23 v 10:59 10b.

Na ježdění do práce super stroj, ale ani 100km bez zastávky celkem není problém. Po první jízdě jsem si objednal vyšší plexi a můžu jen doporučit, jízda je pak podstatně pohodlnější.

pali3x
pali3x napsal 03.02.23 v 09:43 10b.

PCX je skvelý stroj. Hlavne má DOKONALÚ spotrebu. Nech človek robí čo chce, jazdí to za 2 litre

Ale to nadšenie chápem, ako nadšenie človeka, ktorý zrejme veľmi nejazdil na inej motorke...
PCX má moja sestra... Počas leta som na tom trochu pojazdil (aj s dcérou) cca 30 km a moje postrehy sú:
- na moju výšku 182 cm je to dosť "malé" - sedenie a geometria mi nie je celkom príjemná = riadidlá blízko k telu...
- malé kolieska - v meste je to síce extrémne obratné (ani bicykel nie je taký "šikovný"), ale pri vyšších rýchlostiach sa mi to zdalo málo stabilné. Išiel som max 70 km/h (výpadovka z mesta) a prišlo mi to celkom stresujúce
- možno je PCX trochu veľmi robustná... Taká Vespa je "asi" štíhlejšia...
- ináč celkom SUPER vozidielko
- a najväčšia výhoda - človek to môže riadiť s VP sk. B = je to skvelá brána do sveta motoriek (= buď to človeka "chytí", alebo nie)

Na dochádzanie do práce 30 až 50 km (+ výlety) by som si osobne zvolil už "normálnu" motorku (ak má vodič VP na nejaký druh motorky), prípadne niečo viac "motorkovité" a menej "skútrovité" Ale každý máme iný vkus.
Vlastne nechápem, prečo s VP. B človek môže riadiť iba "motorku" s automatickou prevodovkou... (=skúter)

Myschan
Myschan napsal 03.02.23 v 08:39 10b.

Osvědčená spolehlivá klasika. Ať slouží

mamaha
mamaha napsal 02.02.23 v 22:30 10b.