KTM 1290 Super Adventure (2020)

Vlastník Luke6
Vloženo 24.1.2023
Aktualizováno 2.1.2024

Motorka.Velká.Černá.Asi každý ví o čem to je :)

První dojmy - První dojmy byly hlavně zajiždecí ale i tak bylo poznat že to má koule.Moto hned padlo do ruky.

Doplňky na motorce - Na motorce je dokupované hromada věcí(jako každý blázen,tak i já jsem do toho nasypal) Vyhřívané hefty,quickshifter a padaci rám jsem chtěl od začátku.Hefty jsou super do chladného počasí a quickshifter je uplná pecka :)
Potom přišlo sedlo(sice není vyhřivané) ale velká změna oproti original sedlu které je fakt tvrdé.
Přední original dlouhé plexi mi nevyhovuje(max. na dovolenou) při rychlostech nad 150km/h mi háže turbulence do helmy,možná je to helmou ale více mi vyhovuje kratké plexi z Adventure R
Kryt předního světlometu neni až tak pěkný ale účel to plní(mam zkušenost s kaminkem v přednim světle a tohle se mi nechce kupovat)

Páčky se mi podařilo sehnat bazarově jinak bych je za ty prachy nekupoval

Výfuk jsem taky sehnal z druhé ruky.Ta velka těžká krabice co tam je original se nedá srovnávat,úspora hmotnosti je velká(bohužel to nemám zvážené) Mám tam tlumivku a jsem se zvukem fakt spokojen.neuvažuju ani na chvíli že bych ji vyndal.

Motorka s postraníma kuframa je poměrně široká ale dá se s nima jezdit docela rychle(výrobce udáva max. 150km/h) Mám vyzkoušeno asi 170km/h s nákladem a bez problemů.

Přesedláno z Ktm 990SM a chtěl jsem něco trochu víc na cestovani tak byla logická volba Ktm 1290 SAS Jízdně je moto čitelná má dobré brzdy (na tu váhu i naložený,super) ovladatelná a má semiaktivní podvozek.V režimu comfort zvládá nerovnosti opravdu skvěle.Ve srovnaní z Ktm 990SM ze ktere mě kolikrát bolely ruce,tohle je žehlicka na české silnice.Motor je značně vychován oproti 990SM ale výkon mu rozhodně nechybí.Nicméně mám na moto najeto 6tis km a neměnil bych.Asi jsem už starej:)

Motorka je super na silnici.Do terénu je zbytečně těžká a na to jsou jiné stroje.
Hltá kilometry doslova:) Na delší výlet po ČR v pohodě.
Je fakt dobrá i na dovolenou.Do příplatkovych postraních kufrů se toho vejde poměrně hodně(30L+36L) Original tankbag(13-16L) Letos projeto Chorvatsko s Bosnou(celkem 3 000km) bez jediného problému.
Letos už po servise kde byl vyměněn simering pod pastorkem kde byl lehký únik oleje.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.02.23 v 01:19 10b.

super

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 30.01.23 v 15:51 10b.

Je to prostě charismatická chuligánka! Mám na ní zatím 16 tis. a na ničem lepším a všestranějším jsem nikdy nejel. Ať ti dělá stále širokej úsměv tak, jako nám všem, kdo máme tu čest.

abbany
abbany napsal 30.01.23 v 07:32 10b.

každý neví o čem to je ,a Kdo neví, ten pomlouvá... Já vím o čem to je... jen kdyby se mne nejebal podvozek ... a KTM Bratislavakterá to řeší, nikdy víc. Jinak když to funguje, tak lepší volba neexistuje. Báwo se nelepí

NXram
NXram napsal 27.01.23 v 11:58 10b.

Kdo jednou zkusí, už nikdy nechce jinak Já si nemyslím, že jsi starý, ale prostě fajnšmekr, jako já jezdil sem už na ledasčem a na SA1290 nedám sopustit a snad poprvé nemám žádné zaječí úmysly a choutky na jiné moto. Už 1090 mě nadchla a 1290 to dodělala... Tahle divoška ti dá svým podvozkem a motorem několik kategoríí motrek v jednom a zůstává jenom úsměv od ucha k uchu
Užívej ji ve zdraví

Brukev
Brukev napsal 24.01.23 v 22:34 10b.

No co dodat … 10 bodu