Yamaha Tracer 9 / 900 (2022)

Vlastník asimov1978
Vloženo 20.1.2023
Aktualizováno 8.2.2023

Vedle mojí 1/4 století staré Inazumy je to trochu UFO.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Nákup na dálku. Jinde v červnu 2022 nebyla. Týden po objednání a zaplacení ji dovezli až ke garáži.

Honda NT1100: Předváděčka s automatem mě prostě nebavila. I od toho motoru jsem čekal víc. Možná za to může ta převodovka, nevím. Verze s manuálem nebyla k dispozici.
Suzuki GSX-S1000GT: Když jsem vlezl do brněnského Cartecu, tak jsem si připadal neviditelně a na nesmělý dotaz, zda by šla objednat, jsem dostal odpověď: Obchodník tu teď není, stavte se později. Nějak mě ten přístup odradil. Suzankám se omlouvám, snad jindy.
Ducati Multistrada 950: Cena... bohužel ;)

První dojmy - První jízda byla ve znamení rohlíku od ucha k uchu. Chtěl jsem původně čevenou verzi, ale vzhledem k nabídce 1ks Tech Kamo v celé ČR...

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušenější jezdce s univerzálním využitím. Enduro to fakt není.

Doplňky na motorce - Quickshifter, vyhřívané rukojeti, padáky, topcase.

Jde o základní provedení bez GT výbavy. Ten semiaktivní podvozek mi nějak vzhledem k parametrům nastavení nedával smysl. Zato quickshifter jsem si nainstaloval hned, je to těžce návykové... Vyhřívané rukojeti zase nutné, takže tenhle upgrade proběhl taky. Ještě jsem přikoupil horní Kappa kufr a padací protektory.
Snad poslední věc bude překlápěcí helma. Karbonová HJC integrálka se mrcha za tím velkým plexi mlží a dechová cvičení na křižovatkách jsou otrava...
Kontroverzní displeje mají zvláštně rozdělené zobrazení, kdy vlevo je toho mrak a vpravo prd. Má to svoji logiku, ale některý věci jsou v tom levém fakt mrňavé už moc. Netoužím po párování telefonu. Stejně se ten mobil daleko líp ovládá přímo v držáku. Bootuje to okamžitě, žádný čekání jako u Hondy s potvrzováním podmínek...
Motor za studena někdy zvláštně cinká. Respektive to jde od spojky a dělají to všechny... Dělá to jen na bočním stojánku, stačí motorku narovnat a hned to zmizí. No uvidíme ;) Výkon motoru parádní. Brzdí to daleko lépe než Inazuma. Maximální nosnost 190kg jsme ve dvou s nákladem překonali hned na prvním výletě asi o 20 kg. Nijak to nevadilo, jen stačilo přitáhnout zadní pružinu na max. Mám holt 189cm a 110kg + partnerka (cenzored) a kufr. Ovšem jak jsem psal, problém jsem nezaznamenal. Snad to rám 4x do roka snese. Poslední malé rýpnutí jdou na přední světla. To fakt musí svítit jen jedno a ještě ke všemu to pravé? Tomuhle jsem se kdysi smál už u prvních Fazerů a vidím, že je tam někdo pěkně zabedněnej. Vypadá to fakt jako závada :)

asimov1978
asimov1978 napsal 07.02.23 v 13:44

Tak cinkání dělá hydraulickej napínák na rozvodech. Stačí drbnout do plynu a jak se naplní olejem, tak už je ticho... Taky prý obvyklá vlasnost tohoto motoru, která se řeší často manuální verzí.

POSPIK
POSPIK napsal 06.02.23 v 22:27

Jsem na ni zvědavej, víc bych byl na Hondu, samozřejmě v manuálu..měl jsem starého Tracera a to cvakání dělal spojkový koš a jak píšeš s tím světlem, přijde mi, že u Yamahy jsou na ten chrastící spojkový koš hrdí, asi se snaží napodobit Ducati, každopádně motor je skvělej, tak ať jezdí

speroure
speroure napsal 24.01.23 v 00:08 10b.

Velmi pěkný stroj. Ještě lepší bude 23ka. Ale to už je pozdě Máme podobný výběr, jen já skončil u konkurence Hodně spokojených km přeji

Gurun
Gurun napsal 22.01.23 v 19:25 9b.

Musel jsem se zasmát, když jsem to četl. Byl jsem v Brně v Cartecu na Suzuki GSX 1000 GT. V prodejně nikdo, pak došel nějaký pán co chci, když jsem mu to řekl, odpověď nikdo tu není přijděte jindy. No, já už tam nikdy nevkročím.

Tak jsem se přesunul o kousek dál v Brně a tam jsem koupil Ducati Multistradu 950.

Jinak skvělá volba kterou jsem měl jako č.3. na svém výběru, tak ať to jezdí a dělá radost!

Myschan
Myschan napsal 20.01.23 v 15:05 10b.

To svícení jedním světlem mě taky kdysi štvalo. Občas někdo zablikal, že mi nesvítí obě. Ale motor super