Kawasaki Versys 1000 (2022)

Vlastník Orlando8555
Vloženo 17.1.2023
Aktualizováno 17.1.2023

Krásná, pohodlná a zábavná.. to vše tam prostě je!

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Výborná spolupráce, jednání a přístup.

První dojmy - Kawasaki Versys 1000 SE.. co dodat?? Nadupaná mašina elektronikou a kultivovaný čtyřválec to jen podtrhuje! Chci na ní jezdit pořád a pořád! Prostě jsem na ní narazil a hned jsem to věděl.. musím! :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná samozřejmě pro toho, kdo si na ní troufne :) Ale především pro člověka, který má rád pohodlí a rád cestuje.

Doplňky na motorce - U verze 1000SE můžete doplnit tak akorát boční kufry a topcase. Jinak je vše ve výbavě od výrobce.

Vlastnil jsem Vulcana S 650 a zdálo se být vše zalité sluncem.. a pak přišlo to ALE... Bolest páteře a zadní sedací části těla mi pořád připomínaly, abych se nad tím zamyslel a něco s tím udělal. A já jsem prostě udělal! Začal jsem hledat něco, co by bylo vhodné pro mojí páteř a zadek.. našel jsem dost možností, ale nevěděl jsem kterou.. Důležitá věc je i samozřejmě taková ta líbivost a samozřejmě pohodlí, výkon a bezpečí. Nejsem žádnej velkej závodník, takže když jsem se rozhodoval, upřednostňoval jsem bezpečnost a pohodlí před výkonem. Na rozdíl od BMW S1000XR, která má asi 121Kw je Versys klidnější a i pohodlnější. Pak jsem jel ještě omrknout Hodnu NT 1100, ale tu nabízí pouze v podobě dvouválce. Bylo tedy rozhodnuto.. chceš čtyřválec, pohodlí a zábavu? Vem si mě!?.. prosila Kawasaki...
Měřím asi 175/6cm, takže můj strach z toho, že pořádně nedosáhnu na zem byla pro mě noční můra. Pak zkouknete pár videí na Youtube a strach se změní pouze v lehké obavy. Už není cesty zpět!...jsem horká hlava a tenhle stroj musím mí stůj co stůj. Motorku mi dovezli ze salónu asi za týden a já měl dostatek času si vše kolem prostudovat a vyhodnotit. Zdá se, že jsem udělal dobře! Konečně je to tu! Den D!
Motorku přivezli, předali a odjeli. Stojím s novou láskou v garáži a seznamuji se.. Co budeme dělat? Nechceš se projet? Ukážu ti okolí.. povídám ji... Inu dobrá, vyrážíme. Hodil jsem na sebe motooblečení, helma na hlavě.. jedéém.
Jak to popsat.. radost střídá blaho! To že váží tenhle stroj 260kg je znát pouze při manipulaci na místě. Jakmile se rozjede, je lehoučká a perfektně ovladatelná. Výkon cca 88Kw je naprosto v pořádku! Žádná brutální pila, ale poslušná mašina. Tenhle stroj má i elektronický podvozek Skyhook, takže jsem byl zvědav, jak si umí poradit s nerovnostmi, díry a taky nějaké ty kolejové přejezdy.. musím přiznat, že je to paráda!
Jízdní vlastnosti jsou výjimečné a to platí i pro pohodlí. Široká sedadla (i spolujezdcovo) jsou veliká a pohodlná. Brzdy a motor popisovat tady člověk asi moc nemusí, protože vše je napsané na netu a podle mě to sedí. Brzdy perfektní, motor si přede a všechno je jak má být. Spotřebu jsem ještě moc nekontroloval, protože jí teprve zajíždím, takže to není teď tak podstatné...
S motorkou jsem zatím pojezdil pouze po asfaltové komunikaci, ale věřím, že nějaký lehoučký terén to zvládne. Není to samozřejmě Africa, takže nic velkého nečekám.
Bude to určitě mašina na cestování ale taky na kratší výlety. Moc se těším a v průběhu sezóny něco dopíšu.. (zážitky, zkušenosti, poznatky)

Vašiak
Vašiak napsal 19.01.23 v 14:20 10b.

Hezkej mazlík . Ať slouží

FishGhost
FishGhost napsal 18.01.23 v 09:09

Super motorka, mam sice o tři cm míň, ale asi by to taky šlo tak pěkně kolama dolu

docik.
docik. napsal 17.01.23 v 22:00 10b.

Kdybych nebyl Guzzista a přemýšlel mozkem ... mám ji v garáži

speroure
speroure napsal 17.01.23 v 21:17 10b.

Moc pěkný stroj Hodně krásných km

Primoška
Primoška napsal 17.01.23 v 17:00 10b.

taky mám 176cm a v poho, pokud máš upadnout tak upadneš a i bez moto