BMW R 1100 S (2002)

Vlastník dasto
Vloženo 15.1.2023
Aktualizováno 17.1.2023

Trase to, huci to, ma to pazvuky. No ked je taka pekna...

První dojmy - Nie. Ako to byva, pri skusobnej jazde si to clovek neuzije. Az po ceste domov sme sa skamaratili.

Motorku bych doporučil pro - Nalejme si cisteho vina, tento model musi clovek chciet. Kvoli charakteru motora radsej niekomu, kto uz ma daco nakrutene. Pri prudkom podradeni kludne blokne zadnu pneu. Idealne pre kutila. Je to stara moto co si vyzaduje vela lasky a zrucnosti.

Doplňky na motorce - Znizenie stupaciek o 2,5cm home made vyroby.
Turisticke riadidla
Planujem: nove vstreky (upgrade)

Kupovana z lasky, hlodalo to vomne odkedy ten model poznam. Ze raz si ho kupim.
A k moto.
Dovoz zo svajcu, tu ju kupil panko co ju mal par rokov a potom predal mne. Mam ju 2 sezony a viac som opravoval ako jazdil. Moto mala zakamuflovanu vaznu nehodu, byvaly majitel o tom udajne nevedel, sice si myslim, ze klamal, no to sa nedozviem. Kedze som do zmluvy napisal, ze moto bola polozena na pravu stranu (odraty padak a nosic kufra) nic by som nezmohol.
A ktej kamuflazi, trochu sa rozpisem, mozno to bude aj zdvihnuty prst pre ostatnych.
Pri kupe sa pytam majitela, ci je vsetko ok a nemusim sa bat na nej jazdit a ist domov. Ze vsetko je ok, ze na nej jazdi. Domov sme si to po kupe rubali celkom slusne, 100km po dialnici a zrychleny presun. Doma asi za tyzden som zacal kontrolovat stroj spolu s naradim a zoznamovat sa s technikou. Ked prislo na telelever, pozeram na maticu a po nasadeni goly isla matica capu povolit uplne bez odporu. Co to kurnik je? Sak tam je velky moment... no nic, oblial ma studeny pot ked som si spatne vybavil jazdu domov po dialnici, ak by sa vykrutila, som ko. Pritiahol som ju a nastal problem. Na stojane sa neda pohnut rajdami. Po polozeni na kolesa to ide. Takze najprv zhananie info, ci je to normalne aj ked som tusil ze nie. Tak rozborka celej prednej casti. Vysledok? Ohnute rameno teleleveru, ohnute a uz rovnane oba tlmice, klzaky navyse bez oleja, inac by cez rovnane miesto unikal olej a zadrhavali pri vysuvani. Lesenie kapotaze vpredu prasknute 3 zvary a uchytene stahovacimi paskami. Spodny cap poskodeny. Tak nastalo zhananie dielov. Nakoniec ebay, pretoze napr tie trubky do tlmicov nema ani bmw a ani aftermarket. Lesenie som rovne nezohnal, tak som nechal zavarit prasknute zvary a na moto narovnal do povodneho stavu, bola to naozaj piplacka to vyladit tak, aby sedeli kapoty, maska, svetlo.
Dalej, aby toho nebolo malo, tak som si povedal, ze skontrolujem pracu predchadzajuceho servisu. Na fakture od byvaleho majitela s pred roka bola vymena brzdovej kvapaliny, vymena oleja v motore (10w-40), prevodovke + hruske a vymena gufera na prevodovke. Takze nove oleje a filtre, brzdovka nebola menena v i-abs jednotke, co je fajn, ked si to servis zauctuje, takze bud to nevedeli, alebo nemenili. Isla odtial kalna hneda tekutina. Kontrola oblozenia po demontazi, zanovne platnicky na jednej strane, na druhej uz skoro dojazdene, navyse sikmo zjazdene. Oba strmene mali uz vytlacene stieracie gumicky. Nevedel som ich ani rozobrat, take boli zatuhnute, lenze posilovac s tym problem nemal, brzdilo to dobre. Nakoniec som strmene vymenil za malo jazdene z r1200r. Ich cena bola, akoby som kupoval repasnu sadu s piestikmi. Pocas sezony som si vsimol, ze starter ostava vysiet na kratko po starte. Tak rozborka a cistenie. Loziska predneho kolesa hucali, tak vymena. Normalne boli hrdzave zvnutra. A samozrejme preventivna vymena remena a pal. Filtra.
Proste ta moto bola zanedbana az hruza. Takze sa aktualne viac opravuje ako jazdi.
A k jazde. Je to beemwe, ma to svoj charakter, kazde podradenie s medziplynom je citit naklonenim moto. neskutocne ma to bavi... brzdi to ako cert, taha to slusne, trasie este slusnejsie. Zakruty nam chvilku trvali, no nasli sme sa. Dokonca po malom vysadnuti v ostrej zakrute je este stabilnejsia, ako ked sa len presunie tazisko.
Aktualne je zasa rozobrata. Tecie mi gufero na prevodovke a repasol som klapky. Lambda Sonda bola uplne zanesena, uz je na predajni nova.

koki888
koki888 napsal 20.01.23 v 10:25 10b.

Dávam desať za optimizmus. Nuž občas sa zadarí a človek kúpi čerta vo vreci. Pri moto sa mi to nestalo ale raz som kúpil auto v zahraničí od farára. Vo veľmi dobrom stave servisované . Po bežnej odfláknutej kontrole , však komu inému veriť ako nie božiemu sluhovi, som domov dovliekol vrak. Na druhej strane viackráť sa mi stalo že som veril a ono to dopadlo super. Hodne šťastia a km!

elvis78
elvis78 napsal 19.01.23 v 22:59 10b.

Přeji mnoho šťastných kilometrů Motorka se mi líbí rovněž jako ST1200

PolarBearOne
PolarBearOne napsal 19.01.23 v 11:38 10b.

Maleus
Maleus napsal 19.01.23 v 09:23 9b.

bohužel si naletěl na špatný kousek, který někdo velmi neodborně a lajdácky přichystal pouze na výdělek, nedbaje na možnost rizika nehody a ohrožení minimálně zdraví jezdce!
dej si ji hezky do kupy, ať ti dělá radost! Dobrá volba!

raidercz
raidercz napsal 18.01.23 v 10:05 10b.

Držím palce aby všechny opravy klaply a dals moto zase do 100% stavu. Ta motorka za to rozhodně stojí, a bude se ti líbit čím dál víc. Alespoň u mě to tak je :)
Jinak super práce, ať jezdí!