BMW R 1150 GS (2003)

Vlastník Robutek
Vloženo 12.1.2023
Aktualizováno 12.1.2023

Mám, co jsem chtěl ? Hromada železa, co se hrne dopředu a moje maličkost v sedle ??

První dojmy - První dojmy ? Nooo nastartovala, pak jsme se rozjeli, projeli, zastavili, přeskočila jiskra a zamilovali jsme se do sebe ???

Proč proč, ani vlastně nevím proč jsem si ji vybral. Prostě hezký velký stroj. Líbí se mi celková koncepce - boxer + kardan. Podvozek je neskutečnej. Telelever překvapí hlavně při prudkým brzdění. Máte pocit že se jen tak zhoupnete a najednou v klidečku ten tank zastaví. Zrovna mám verzi s ABS a posilovačem brzd. Na jiné bramboře bez posilovače jsem nejel, takže nemůžu soudit na kolik je vynález užitečný. Myslím, že bych se bez posilovače obešel. Na Varaderu jsem ho taky neměl a vše bylo suprový. Tam byl ale zase myslím ,,duál,, Trošku mi vadí minimální úložný prostor. Pod sedlo nedáte skoro ani placatku slivovičky. Motor mám snad v pořádku, ale stejně těch zvuků co dokáže vyloudit za studena, klobouk dolů. Orchestrion ze seriálu Chalupáři je proti tomu děcký flašinet. Tenhle vzducháč jsou prostě čáry a kouzla. Žádnej těžkej terén nejezdím, páč to neumím. Když chytnu dovádivou a prolítnu kaluží na polňačce, už si připadám jako tvrdej ofroadovej jezdec. Možná to bude i tím, že jednička je na mne dost ,,dlouhá,, a musím hodně přes spojku. To ale není vada stroje. Verze Adventure má převodové stupně prý jinak právě pro terén. Žádné extra vychytávky nemám. Taková ta klasika. Nějakej ten kufřík, zásuvka, padáky, kryty válců, dorazy řidítek. Vlastně joo, mám jednu vyfikundaci. Vždy, když jsem nandaval nádrž, probíhal zápas s tou jedinou matičkou od imbusového šroubu co bandasku drží. Proto jsem si na ni navařil a patřičně naohýbal kousek hlazenky, aby mi nepadala z klíče a mohl ji pekně naštelovat pro ,,zásun,, ??? Jestli najdu fotku, přiložím ji.
Mašina je pro mně skvělá a prozatím nehodlám měnit. Jestli ji nemáte a někdo vám ji půjčí, tak se při jízdě koukněte pod kopyta, jak široký ten boxer je. V tu chvíli adrenalin cáká i z uší ???

Pavel1971
Pavel1971 napsal 15.04.23 v 12:04 10b.

Když jsem ji viděl poprvé,vůbec mě nenapadlo,že bych si ji pořídil.
Ošklivá, těžká, velká...
Potom mě přemluvili abych se svezl a ejhle... dnes je to miláček v rodině

tomcruise77
tomcruise77 napsal 14.01.23 v 06:06 10b.

je suprovní

Robutek
Robutek napsal 13.01.23 v 10:16

Už ji mám déle. Jen nějak nebyl čas něco kloudnýho tady sesmolit. Někdo ji bude pomlouvat, jiný vychvalovat do nebe. Je pravda , že cesťáky zažívají v poslední době obrovský boom. Pro mně je důležité, že není extra přepatlaná elektronikou, zatím spolehlivá a hlavně je moje

pali3x
pali3x napsal 13.01.23 v 09:29 10b.

Paráda
V poslednom čase je to tu samú GS medzi novinkami . Asi to bude naozaj skvelá motorka
Tak hlavne veľa pohodových kilometrov a zážitkov na cestách

Snekofon
Snekofon napsal 12.01.23 v 22:06 10b.

pěkný stroj i popis