Suzuki GSX 1400 (2002)

Vlastník habosek
Vloženo 11.1.2023
Aktualizováno 11.1.2023

Dospělá motorka pro dospělé motorkáře.

První dojmy - Na motorku jsem sedl a byl jsem jako doma. Spojka, za jedna a vpřed. Spojka se dobře dávkuje, rozjezd úplně v pohodě. Motor je úžasně tichý, tchán žertoval, že to je snad elektro. Brzdy velice dobré, podvozek taktéž. Tlumení předního i zadního kola pracuje krásně. Na to, že to je 20 letý stroj, paráda.,

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil zkušenějším motorkářům, kteří už mají něco naježděno.

Doplňky na motorce - Automatické mazání řetězu Scottoiler. S tím mám mnohaleté zkušenosti na mé Sevenfifty a musím říct, že to je vynikající věc. Nainstaloval jsem také vyhřívané rukojeti Daytona 6, ty na mě dobrý dojem neudělaly. Líbí se mi, že nemají ovládací krabičku na řidítka, ale vypínač je integrovaný přímo v rukojeti. Zapojil jsem je na okruh za spínací skříňku (pro jistotu), ale díky ochraně proti vybití baterie se samy vypínají, i když nechci. Přijedu na křižovatku, brzdím, blikám, otáčky na volnoběhu. To už asi klesne napětí pod nějakou hodnotu a rukojeti se vypnou. A to mám novou baterii. Tak že po chvíli zjistím, že mě studí ruce a zapínám. A takto se to opakuje často. Nedělá to jen s nastavením na nejmenší výkon. Potom se mi zdá, že levá rukojeť topí více než pravá. Toto mi prostě levnější Saita nedělaly.

Toto GSXo jsem si zamiloval už jak vyšlo. Psal se rok 2002 a byla to láska na první pohled. Motorka z říše snů. Bylo mi ale 18 let a peníze jsem měl maximálně na Jawu 350 (tu jsem si tehdy koupil a mám ji dodnes). Uběhlo 20 let a ze zvědavosti jsem se podíval na inzeráty, jakou jsem to vlastně tehdy chtěl motorku? A po dvou týdnech hledání už byla na vozíku

Chtěl jsem vyloženě tuto variantu, kvůli barevnému provedení, a v originálním stavu. Sehnal jsem ji až v západním Německu. Kromě nového sedla a krytu chladiče je bez jakýchkoli úprav. Já jsem na ni dodělal jen automatické mazání řetězu a vyhřívané hefty. Dnes 11.1.2023 mám motorku lehce přes rok, tak mohu sepsat pár postřehů. Na motorku jsem přesedlal z Hondy CB750, která je ji hodně podobná. Jízdní vlastnosti tedy mohu srovnat mezi těmito motorkami. Oproti CBčku GSXo líp tahá, líp brzdí a má lepší podvozek (tužší a líp tlumí nerovnosti), ale do zatáček se musí více nutit. Dávám to za vinu širokém zadnímu kolu, ale užší se nedá dát, protože by to neprošlo přes STK. Ale na to si člověk rychle zvykne a jede dál. Horší je to z hlediska otáček motoru. Prostě na CB jsem ráno zařadil pětku a večer ji vyřadil. V obci 50 na pětku není problém, za obcí přidat a hotovo. Na GSXu se v obci musí jet na trojku, čtyřka v 50 taky jde, ale to je minimum a jakmile musíte jet pod 50, tak už se to motoru nelíbí. Takže za 3. Za obcí pak 4,5, popř. 6. Takže kochací projížďky po vesničkách a menších cestách znamenají hodně řazení. Motor se prostě musí točit od 2500 výše. CB jede od volnoběhu a necuká. Potom je také horší přechod ze zavřeného plynu na otevřený. Vyladěný karburátor na CB je prostě jemnější na GSXu tento přechod doprovází mírné cuknutí. V diskuzích jsem se dočetl, že tomu pomůže vyřadit systém PAIRS, tak to vyzkouším. Celkově je na této motorce radost jezdit a užívám si každou projížďku. Tím že to mám v originálním stavu a nechci na to dávat žádné "vylepšení", tak neuvažuji, že bych na ni cestoval nějak daleko nabalený s kuframa atd. Na to mám pořád vybavenou Sevenfifty. Takže na jednodenní projížďky super.

EMKEY
EMKEY napsal 18.01.23 v 22:41 10b.

Krásná! Poctivý kus železa.

Gallia
Gallia napsal 18.01.23 v 15:05 10b.

Vasko969
Vasko969 napsal 18.01.23 v 12:34 10b.

Nádherná svalnata klasika !!!

jarro
jarro napsal 18.01.23 v 08:42 10b.

Gratulujem ku krásnemu stroju. Vždy keď je v inzerátoch táto verzia nachadza mám myšlienky zadovážiť si ju na staré kolená na občasne prevezenie sa a kochačky...
Zaskočilo ma že nie je ten motor taký pružný a že si vyžaduje častejšie radenie vzhľadom na taký veľký objem...vyskúšaj, keď budeš meniť reťazový Kit dať sekundárne koliečko menšie aby si ju sprevodoval trocha do sily...pôjdu ti otáčky voľačo hore a mohla by byť jazda príjemnejšia keď hovoríš že na honde to nerobí...

Kurt15
Kurt15 napsal 16.01.23 v 08:39 10b.

Krásná mašina. V těch letech se dělaly snad nejpěknější mašiny ever z nových se mi totiž nic nelíbí