Moto Guzzi V85 TT (2022)

Vlastník Radoret
Vloženo 10.1.2023
Aktualizováno 26.2.2024

Moto Guzzi V85TT je naprosto pohodová motorka.

Motorka koupena od FIRMA:AMG moto (Kobeřice) - Vstřícnost a domluva.

První dojmy - Mé první dojmy ? Pohodlné sedadlo a široká řídítka. První jízda proběhla v pohodě. Ovladač směrovek by mohl být blíže. Přestože se jednalo o nový stroj, tak nastavení bylo třeba upravit jen minimálně.

Motorku bych doporučil pro - Všem těm co mají rádi pohodovou jízdu ve všech terénech.

Doplňky na motorce - - Deflektor
- ochraný rám motoru
- šrouby s plastovou hlavou k seřízení výšky plexi štítu
- hrazda na telefon a navi

V85 TT Travel jasná volba. Po návštěvě jiných moto prodejen a vyzkoušení různých motorek jsem zjistil, že nepotřebuji příliš silnou motorku pro mé cestování. Chtěl jsem hlavně pohodovou a jednoduchou motorku na údržbu. Cena případného servisu, byla pro mne také důležitá.
Řetěz bych musel čistit a mazat. Vozit sebou kartáček, olej a hadru. Kardan je na mou pohodlnost to pravé .
Po ujetí asi 5000km jsem stále nadšený, vše funguje jak má. Dotáhl jsem jen závaží na konci řídítek a vyměnil originál šrouby na nastavování sklonu plexi štítu za šrouby s plastovou hlavou abych nemusel používat imbus. Plexi jsem doplnil deflektorem.
Koupil padáky na ochranu motoru a třetí kufr.
Bat´ůžek si při cestování nestěžuje na pohodlí, jen na horním originál kufru by mohla být polstrovaná opěrka, při jízdě přes větší nerovnosti dostává ránu do zad. Při delších výletech ve dvou bylo dokoupení třetího kufru potřebné, bych nevěřil kolik je potřeba věcí z drogérie pro cestování na motorce .
Spotřebu neřeším, bude asi do 5 l na sto. Nádrž má 23 l a ještě se mi nestalo abych měl strach, že nedojedu k pumpě.
Jízdní vlastnosti a výkon, pro mne naprosto dostačující. Poser proužek je asi 0,5 cm .
U této verze V85 TT lze seřídit jak přední tak zadní nastavení odpružení podvozku. Hned jak jsem si poprvé sedl, zvedl jsem motorku na maximum (výška mé postavy je 186 cm). Po nájezdu asi 3000 km měním nastavení podle toho zda jedeme ve dvou nebo jedu sám.
Při první servisní prohlídce v 1500 km, vymění olej v motoru a kardanu, dále provedou celkovou kontrolu a seřídí ventily. Nastaví max. otáčky atd.
Jezdím většinou silnice a do lehkého terénu se dostanu jen zřidka.
Na silničních pneumatikách, které dodává výrobce, si jízdu v terénu určitě neužijete.
Na silnicích a to i horší kvality se při cestování nemáte čeho obávat, pneumatiky a stejně tak i podvozek fungují dokonale.

vencysta
vencysta napsal 03.02.23 v 12:01 10b.

Skvělá volba, vítej v klubu

wi_tack
wi_tack napsal 15.01.23 v 18:10 10b.

taky jsem jí propadl. Ať ti dobře slouží a jsi spokojený

Sali750
Sali750 napsal 11.01.23 v 16:45 10b.

Super stroj :) Ať slouží a vítej mezi majitele v85Tt

mrkvojed
mrkvojed napsal 11.01.23 v 08:55 10b.

pěkný stroj , tak ho užívej a hodně pohodových km

vojtěchvojtěch
vojtěchvojtěch napsal 10.01.23 v 17:43 10b.

Vítej v klubu, jezdit jen kolama dolů a hodně si ji užij. Je to parádní stroj.