Aprilia RS 125 (2005)

Vlastník Dominik_Moša
Vloženo 8.1.2023
Aktualizováno 8.1.2023

Aprilia rs 125 jedna z nejrychlejších ve své kategorii, motorka mě uchvátila svým krásným vzhledem a jízdními vlastnostmi, chtěl jsem si vyzkoušet jak taková 125 ve dvoutaktu jede a servisuje, proto to byla jasná volba za kterou jsem rád.

První dojmy - První dojmy byly neuvěřitelné byl to úplně jiný pocit, jak jsem byl zvyklý z Hondy a potom jak jsem přesedl na Aprilii, ten rozdíl byl velký hlavně ve výkonu tak i podvozek který je tvrdší ale líp drží v zatáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil začínajícím jezdcům, ale musí si uvědomit jestli se jim to vyplatí, je to přece už starší stoj který potřebuje údržbu. A pro milovníky dvoutaktních nadšenců.

Doplňky na motorce - Černé plexisklo, krovka, gripy

Dlouho jsem zvažoval jestli si mám pořídit 125 ve dvoutaktu, jestli to pro mě bude dobrá volba, rozhodl jsem se že do toho půjdu, vždycky jsem se po Aprilli díval měl jsem o ní zjištěno spoustu informací jak je to s údržbou a provozem vysoko-otáčkového dvoutaktu.

S motorkou nemám moc nejato jak třeba s Hondou, ale za tu dobu co ji vlastím jsem si na ní zvykl, jak řízení motorky tak i ten servis který potřeba dělat aby motorka dobře sloužila. Jízda na motorce je úžasná sice ten podvozek je prostě tvrdý, to mi až tak nevadí počítal jsem s tím, že tohle motorka na dlouhé vzdálenosti nebude, ale když už vyjedu tak si tu jízdu užívám naplno. Motor Rotax 122 s karburátorem PHBH 28 BD který disponuje výkon 21 KW, jedna se o otevřenou verzi. Brzdy jsou na svou kategorii jsou velice silné a brzdný účinek je okamžitý. Motorka působí vzhledem velké motorky má sportovní posed který mi vyhovuje na mou výšku. Spotřeba oproti 4T motorům je sice větší, ale ten pocit vytočit motor do otáček, kde má největší průběh výkonu je k nezaplacení. Motorka měla několik vad které se museli vyřešit jako špatného držení volnoběhu a přední části motorky kde chybělo správné uložení brýlí. Teď už funguje jak má do budoucna bych chtěl udělat nový lák a dát originální polepy, protože motorka po estetické stránce má něco za sebou místy nějaké oděrky. Motorku si chci nechat jako vzpomínku kdy dvoutakty na našich silnicích jezdili z radostí.

Motorka se nejlépe cítí na silnici a v zatáčkách, kde je využití její potenciál.

S motorkou se dá cestovat, ale musí se počítat s větší spotřebou a sebou vždycky vozit dvoutaktní olej.

dasturm
dasturm napsal 09.01.23 v 15:58

dasturm
dasturm napsal 09.01.23 v 15:54 10b.

Tuhle motorku si nejlip uzijes na okruhu. Nazuj Supercorsy a muzes vyrazit. S Bikes4Life se to da poridit za rozumny penize a aspon nas bude vic