Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník wrabeCZech
Vloženo 30.12.2022
Aktualizováno 9.5.2023

Dojmy a problém po 1000 km

Vloženo: 06.01.2023, Uskutečněno: 06.01.2023, Stav tachometru: 1100 km, Zhlédnuto: 54x

Ahoj, tak první tisícovku jsem polkl asi za 4 dny, počasí vcelku přeje.
Dojmy: na silnici se nemůžu zbavit pocitu že sedím spíš na motardu nebo na nějakém naháči, motor vás pořád přemlouvá mít to nad 5 ti tisíci, což v záběhu není to pole, kde se chcete neustále pohybovat. Ale snažil jsem se a nad 8 tisíc jsem opravdu nešel. Po garančce jsem tam samozřejmě nakoukl a dějí se tam pěkné věci. Tachometrových 200 není žádná nemyslitelná cifra..Mimo silnice jsem zatím jen nakoukl, zatím nebylo moc času a na polňačkách kolem Prahy je momentálně jen bláto, ale i z těch pár km je jasné, že ta motorka je tam jako doma.
Co se týká techniky, mám pouze problém s podřazováním do neutrálu, ne že bych ho nemohl najít, to mi tam skočí nádherně, ale nejspíš nějaký snímač polohy není na 100 procent, protože mi na zařazený neutrál zůstane svítit na displeji 2. rychlostní stupeň. Ono by mi to ani nevadilo, málo kdy na to člověk kouká, vím že tam ten neutrál je, problém nastane, když chci seskočit z moto třeba otevřít branku nebo to proste jen postavit na bočák, elektronika to prostě vypne. Takže pak zbytečné starty. Při řazení nahoru se to nestane nikdy...z 1 vždy svítí neutrál. Na garančce jsem byl u p.Hamouze v Kladně, ten mi řekl, že to je rukama...Jinak si ale na něj nemůžu stěžovat, domluva perfektní, ceny na dnešní dobu řekl bych lidové (2400 kč), myslím, že tu někdo psal, že dal v Barthu v Pardubicích za první servis 4 a půl...
Pověstné škubání elektronického plynu kolem 4 tisíc otáček pozoruji také, ale není to nic hrozného ani častého

smmitthy (0) napsal 31.05.2023 v 15:58

V IMOFA byl první servis za 2700Kč. Vzali mě 06/2022 hned.

vlastovo1 (0) napsal 24.01.2023 v 22:05

Ahoj, já koupil předváděčku ve žluté na konci listopadu a už mám nalítáno skoro 2tis. Km - koupil jsem už s 8 tis.
O škubání jsem slyšel, ale já žádné nepozorují - prý to vyřešil update softwaru - v Imofě mi před koupí nahráli poslední verzi FW. Také jsem nechal doplnit quickschifter - ten doporučuji, funguje super třeba i ve srovnání s mou předchozí KTM 790 ADV-R - stojan a vodítko řetězu. Jinak zatím spokojenost, nyní dovybavuji a těším se na jaro Jako doplnky třeba kufr s nosičem a držáky brašen z Motea.de, padáky a šusplech od SwMotech atd.
Hlavně kolama dolů! a ať dobře slouží! Super volba!!
P.S. Co jsem se zatim ptal tak servis v 10 tis. (filtry a olej) v Imofa Praha 4tis., Zlín do 4 tis. a zlodějna D-Moto Brno si řekli 8 tis. ! - Tak tam tedy určitě já NE!

Sylver (91) napsal 24.01.2023 v 15:33

Ahoj,
já dal za 1. servis v K2moto taky 4ku :-/ Ale zase mě na jaře vzali hned.

• Nainstalováno pár doplňků

Ona jak ke ta motorka na pocit lehoučká, tak jsem jí to trošku znesnadnil: Padáky a ochrana motoru Deflektor Držák telefonu Padáky z motea.com dorazili do týdne, spíš za 4 dny. Kvalita zpracování 100 procent, ži

Vloženo: 06.01.2023
    Uskutečněno: 06.01.2023