Ducati 749 S (2004)

Vlastník JanaFMX
Vloženo 11.12.2022
Aktualizováno 11.12.2022

Ducati 749s - menší supersport - za mě ikonický model ve své době to byl propadák, nyní se bavíme o designu nadčasovém

Ducati 999: v té době nebyla žádná pořádná ke koupi

První dojmy - Kultovovaná, tvrdá, supersportovní motorka. Sedne si myslí hodně lidem do ruky. Posez je trošku nepohodlný..co to kecám je to děsné prkno! když porovnám 996 s 749s tak ta malá motorka je jak lavice! Motor me hodně překvapil! necuká, příjemně naladěný! Brzdí to jako všechny Dukny! výborně!

Motorku bych doporučil pro - Motorkář, co chce supersporta co mu hned neutrhne ruky a přitom umí jet výborně!

Doplňky na motorce - Místo sedla spolujezdce jsem nainstalovala super krovku (samozřejmě Ducati Performance) !

Ikonický model, jak píšu výše ve své době prostě úplný propadák a teď? spousta lidí se mě ptá (neznalci) jak je to stará motorka, že je krásná! jo je taky fakt, že mám pěkný kus :) kapoty jsou na rychloupínáky - šup šup..v rámci kapot jsou i malé křidýlka! a ano, tyhle motorky vyhrávaly WSBK!
No, servis je takový standard, moc na ni nenajezdím a tak to není nic hrozného. Nejhorší ovšem jsou vzduchové filtry! to jako kdo vymyslel přístup k nim, ten byl blázen...přístup je nulový a ten kdo je kdy dělal mi určitě dá za pravdu! No já je teda vyměnila za sportovní - pratelné. pro info, drží je na 2 šroubcích ze 3 :D a jsou pekelně drahé!
Ne necestujte na tom, motorka na to není stavěná a je to zbytečné utrpení.
Trochu mi vadí asi jako všem, že nemá letmáč...njn
V létě pěkně peče pod zadek - ten výfuk pod sedlem je celkem jasný důvod...

alfa33ti
alfa33ti napsal 23.12.22 v 17:14 10b.

Parádní . Měl jsem 749 dark jako druhou motorku. Od té doby už jsem měl několik jiných motorek. Ale na 749 vzpomínám jako na nejku . Je to Motorka s velkým M . Tak užívej!

fazko
fazko napsal 17.12.22 v 11:42 6b.

Hm, řada xx9 byla taková Ducati úchylka, divný vzhled, normální kývka a ty světla
Nicméně dneska je to vyhledávaný exot.
Jako majitel 999s doporučuji pohrát si s podvozkem. Nikdy to nebude cestovní enduro ale Ducati je
na podvozek extrémně citlivý stroj. Hlavní parametr je správný SAG, na foru se dá sehnat několik návodů jak na to a ta práce s nastavením se fakt vyplatí.
Kolama dolů.

Prasčenko
Prasčenko napsal 16.12.22 v 21:04 10b.

Velká závist tohle je prostě luxusní stroj co umí potěšit oko.

JanaFMX
JanaFMX napsal 14.12.22 v 20:08

KrysShadow: ano, ty svary jsou orignalni. Jako NDT VT,PT Level2 vim o čem točíš;)

KrysShadow
KrysShadow napsal 14.12.22 v 20:04

Trochu si répnu. Ty sváry na foto č. 3 jsou original z výroby?