BMW R 1250 RT (2022)

Vlastník Czechthisout
Vloženo 3.12.2022
Aktualizováno 20.9.2023

Pro ty, kteří nepotřebují předstírat, že jezdí v terénu.
Ale chápu to, SUV jsou "in", taky jsem mel jeden.
Ne nadarmo je to motorka, kterou si vybírá většina policejních sborů.

Motorka koupena od FIRMA:BMW invelt (Praha 5-Stodůlky) - Max!

BMW K 1600 GT: Neni tak mrstna jako RT
Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa: Kde sehnat testovaci jizdu?

První dojmy - Je to silniční GS ? Stejně jako když přecházíte z SUV na do sedan; obě auta mají své klady a zápory. Ale na dálnici a na vedlejších silnicích má RT jen samé klady.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky příliš těžké. Pro jezdce s několika lety zkušeností, kteří nepotřebují předstírat, že jezdí v terénu.

Po několika letech jezdeni na KTM Adventure, a po letech huceni od kamarada, jsem v roce 2020 přesedlal na BMW GSA. Věděl jsem že je to skvělá motorka, ale co mě opravdu přesvědčilo, byla edice s 1250cc motorem.
V době koupě jsem věděl, že jsem zaujatý silnicí a off-road na ní budu jen předstírat. Tehdy jsem uvažoval o koupi RT, ale nesnášel jsem ten vzhled.
Po dvou letech ježdění na GSA, kdy jsem miloval každou minutu, jsem zaregistroval, že RT prošel faceliftem. Konečně design, za který bych se nemusel stydět ?.

Letos jsem na svém GSA jel 2x do západní Francie. Byl to skvělý zážitek, ale uvědomil jsem si, že potřebuji něco vhodnějšího na dlouhé dálniční úseky.

Brzy poté jsem si naplánoval testovací jízdu. Jistě, stejně dobré jako GSA, ale rozhodně sportovnější a pro mě pohodlnější: Když je plexi ve vrchni pozici, můžete letět po dálnici a přes přilbu a ramena vám projde jen nepatrný vánek.

Není to nejrychlejší a nejsvižnější stroj na trhu, není ani nejhezčí a jsou i pohodlnější, ale stejně jako GS dělá všechno opravdu dobře, ještě lepe ve většině reálných podmínek.

Pro mě jsou to 3 stroje v jednom: cestak; sportovní, byť trochu těžší; street křižník.

V silničním režimu se odpružení stává příliš měkkým a houpavým. Lepší je jezdit ve sportovním režimu, a to i na nerovném povrchu: stroj působí pevně, aniž by byl nepohodlný.

35l horní kufr se opravdu hodí, je to jako mít kufr, vejdou se do něj 2 celoobličejové přilby ? Nevýhodou je, že díky integrovanému brzdovému světlu a centrálnímu zamykání musíte vytahovat konektor pod sedadlem spolujezdce, takže proces vyndávání je trochu delší než 30 sekund.

Muňos
Muňos napsal 10.12.22 v 20:24 10b.

parádnice

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.12.22 v 08:32 10b.

Freeman
Freeman napsal 09.12.22 v 00:13 10b.

Modra je dobra
Nicmene pekny popis Mel jsem to stejne, takze tomu naprosto rozumim a souhlasim. Jen s malym rozdilem, zase bych ten sestivalec tak nepodcenoval, taky umi svizne
Tak preji stastne navraty a pohodu v sedle

petr13
petr13 napsal 07.12.22 v 21:16 10b.

Co dodat pecka

BOBzOPAVY
BOBzOPAVY napsal 07.12.22 v 17:00 10b.

Naprostý souhlas..! Ať slouží..!