BMW G 310 GS (2018)

Vlastník CZRUMikce
Vloženo 26.11.2022
Aktualizováno 26.11.2022

Můj moto - omyl, jménem "BMW"
Vstupenka do světa "adventure" s BMW?

KTM 390 Adventure: Vyšší cena

První dojmy - Slabší motor, velice špatný projev motoru, horší převodovka Ale na druhé straně, dobrý podvozek, pohodlná motorka, pneumatiky Metzeler

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který chce univerzální motorku, avšak v této cenové relaci bych si osobně vybral jinde.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi

Ahoj lidi, předem se omlouvám ze lehce negativní recenzi na tuto motorku, určitě nechci špinit a nikoho poškodit nebo popudit. Napíšu Vám sem moji 4 měsíční zkušenost s motorkou BMW G310 GS "baby GS".

Motorku jsem si koupil z myšlenky, zkusit si trošku život s adventure motorkou, která je univerzální a zvládne i lehký terén - bude pohodlná.
Nutno podotknout, že jsem přecházel ze silnější motorky, Yamaha MT-03 a také je dobré říct, že nebyl den, abych nelitoval, že jsem ji vyměnil za tento indický výrobek.

Vezmu to v jednotlivých bodech a znovu podotýkám, nikomu ji nehejtím, každý ať si koupí co chce, jsem s tím v pohodě - je to čistě MOJE zkušenost a mé pocity"

Motor:
se základním výfukem hrozný zvukový projev
vibrace docela dobré, avšak ve vyšších otáčkách sílí! (jednoválec, dá se to očekávat)
celkem slabší výkon, tuším 25kW, ale to je hodně individuální, někomu stačí
maximální cestovní rychlost, která je pohodlná je asi 100km/h - dále už citelně chybí výkon pro předjíždění apod.
občas byl dlouhý studený start
velice mě štvalo, že když se udělal olejový servis, tak si člověk sám nemůže smazat hlášku "SERVICE" musí do BMW... trapárna.

Převodovka:
+6 kvalt, dobrá věc, avšak dnes už asi standard
krátké převody, do endura ideální, na cestě se musí neustále řadit
někdy byla převodovka nejistá v hledání neutrálu, což mě docela štvalo - občas, při řazení z 1 na 2 jsem omylem zařadit falešný neutrál (nemyslím že vlastní vinou)

Podvozek:
tohle musím podotknout že se mi líbilo, houpavá, pohodlná motorka, i v lehkém terénu dobré

Brzdy:
brzdy slabé, ale asi na ten výkon dostatečné

Vzhled/design:
Hodně individuální téma, každý má rád to své, mé se líbila, působí objemným dojmem, kromě motoru, ten je opravdu jako v sekačce na trávu

Zpracování:
a teď se dostáváme k tomuto tématu, které ve mě vyprovokovalo to, že jsem ji rychle prodal, protože tohle jsem nemohl sám v sobě překousnout:
skřípavé pazvuky uplně všude
všechno z levných křupavých plastů které se navíc při první možnosti dají polámat
asi při cca. 6 tisíc otáčkách se z motorky, resp. se shluku plastů ozýval šílený pazvuk jak když se vám třepou klíče v kapse.
-hledal jsem uplně všude, nenašel jsem, tohle byla poslední kapka, motorku jsem prodal, protože mě už dál netěšila.
Jak jsem říkal, motorka z dálky vypadá docela robustně a vyspěle, ale realita je indická bída, která se tváří jako kus motorky, ale do opravdové motorky má daleko.

Pro mě tohle byl krok vedle, a já se vrátil zpět k osvědčené Yamaze, která mi dělá radost, a trochu se divím, že značka jako BMW propůjčí své jméno něčemu takovému - pro mě zklamání a nejhezčí okamžik s touto motorkou byl ten, že jsem ji prodal. Věřím, že udělá někomu dále radost, ale já jsem to nebyl.

Znovu lidičky, nikomu nechci hejtit motorku, nikoho nechci naštvat nebo vyprovokovat, je to moje zkušenost a mé poznatky. Mějte krásný den, ahoj.

bmwpowertom
bmwpowertom napsal 17.01.24 v 12:53

Ahoj rád bych reagoval podle mě jste očekával něco jiného než ta motorka je.Mám BMW motorek více spíše boxery ale potřeboval jsem motorku pro manželku na naučení na to to prostě nemá chybu.Jeli jsme spolu do italie naprosto v pohodě 110km-h cestovka vři předjíždění 130km-h.Super pohodlí ten podvozek je uplně super.motor na 25kw jede neskutečně točí to 10tis .Samozřejmě je to 310 tak nikdo nemuže čekat výkon dvouválce.Na šotolině mě ta motorka tak nadchla že po polní cestě to jede pomalu líp jak G450x co mám a jezdím s ní do Rumunska ale do těžkého terénu to není.Další pecka je spotřeba 3,5l tak i dojezd na nádrž je v pohodě.Za mě je to za ty peníze prostě super a často se s ní jedu jen tak projet naprosto skvělý doplněk třeba k R1200gs nebo na naučení .Do města stokrát lepší jak skutr za stejné peníze.Jinak ta moje motorka nijak nevrže výfuk nahrazen a zvuk pecka.Určitě doporučuji pro začínající,doprava po městě,ženy,a nebo po přezutí na drapáky albánie ,a taky jako 2 motorku k Velké .Nedoporučuji pro zkušenější jezdce na velkou vzdálenost na to jsou tu opravdu jiné koráby typu R1200gs nebo kdo chce více výkonu.

hansdorf
hansdorf napsal 03.12.22 v 17:00 10b.

Početl jsem si díky, nejvíce mi vadí, když si firma nechá takhle kurvit značku.
Už jsou na tom jako ve fotbale

Targus
Targus napsal 03.12.22 v 12:25 10b.

Deset za recenzi.

Dvě poznámečky:

Jít mazat poznámky a hlášky v kompu do servisu už patří k snad k "Ojro-standardu". Ať se jedná o kamion, anebo vysavač. Rozhodně nejsi první, koho to pořádně sejří, protože čas a peníze.

Výkon brzd bych určitě neporovnával k výkonu motoru, maximálně ke hmotnosti motorky. Když jedeš stovkou proti zdi a OPRAVDU potřebuješ zastavit, je vcelku jedno, na čem sedíš a jaký máš pod zadkem výkon. Stovka je stovka a výkon s tím nemá co dělat.
Nicméně s touto poněkud zkratkovitou klišé větou zdaleka nejsi první, dá se to lehce najít i v profi recenzích.

Mann
Mann napsal 29.11.22 v 10:48 10b.

Omlouvat se vůbec nemusíš, ba naopak ... cením si tvého otevřeného názoru

pali3x
pali3x napsal 28.11.22 v 22:09 10b.

Vďaka za negatívnu recenziu
Možno je pravda, že táto motorka má iba značku BMW a technici veľmi nestrácali čas jej návrhom, aby za danú ceny vyrobili perfektnú motorku. U lacných produktov to tak býva.

Keď niečo kupujem, tak si z "hromady" recenzii vyberiem najprv tie negatívne. Človek tak často zistí skôr pravdu o produkte . Naposledy som kupoval slúchadla JBL... Synovi (veľmi kvalitu hudby nevníma) som kúpil za cca 50€ a presne splnili to, čo písalo pár negatívnych recenzii (syn je veľmi spokojný) / pozitívne boli často veľmi prehnané a písali ich ľudia, ktorí asi veľmi nepočujú . Sebe som kúpil 2x drahšie a sú neporovnateľne leeeepšie .

Hlavne z novej motorky (výrobku) je človek často nadšený a s recenziou to trochu preženie :). Navyše nie každý rovnako vníma kvality / nekvality výrobku, jazdné vlastnosti, výkon...

Mám teraz "nového" Dakara (2005) v garáži, ešte som veľmi nejazdil (kúpený v neskorej jeseni), tak nejaký "článok" radšej napíšem o rok, lebo jediné, čo o tej motorke momentálne viem je, že sa celkom dobre rozoberá a dá sa zložiť... A čo som pozeral, dajú sa na to kúpiť rôzne diely za super ceny A ešte, že na prvý pohľad SKVELÁ motorka má po lepšom preskúmaní nejaké chybičky, ktoré ale zodpovedajú veku (upravíme, opravíme... = nebudeme sa počas zimy nudiť a získame k sebe vzťah ).