Čína Ostatní (2022)

Vlastník Zx-10RCarlos
Vloženo 24.11.2022
Aktualizováno 24.11.2022

Samger motor 49ccm, kolo Colorado - viditelná uhlíková stopa.

První dojmy - Postupně kamarádi pumpičkáři nahrazují kola elektrokolama. Toto Elektro šílenství jsem odmítl. Koupil jsem proto benzínový motor na kolo. Už se těším, až s nimi na jaře vyjedu. To bude keců :-)

Koupil jsem v Čínském eshopu, doručeno z Německého skladu, takže to přišlo za tři dny. Na víku co zakrývá elektriku je logo Samger, což je výrobce příslušenství k automobilům. Logo je zrcadlově otočené, takže se domnívám, že čínský obchodník špatně okopíroval. Doma jsem měl nevyužité horské kolo, které jsem přivezl ze sběrného dvora na instalaci motoru bude dobré. . Problém byl ale, že rám je z trubek většího průměru. Trochu jsem ho ve svěráku upravil. Kabely nalisované na bužírce ne na vodiči, takže proud neprocházel. Ale za ty prachy...

Technické parametry
Mísící poměr oleje 16:1 v záběhu / 20:1 po záběhu
Spojka suchá lamelová
Chlazení vzduchem
Maximální rychlost 25 km / hod

Informace k motokolům a motorovým kitům Samger

Moto kolo, čili "kolo s pomocným motorkem" - musí být zachovány vlastnosti jízdního kola, kde je motor odmontovatelný, a kolo lze používat i jako normální jízdní kolo. Rychlost tohoto kola nesmí překročit 25 km/h, výkon motoru má limit na 1KW ( u elektrokol pouze 250W) a obsah spalovacího motoru nesmí překročit 50 ccm. Pokud je toto splněno, řidič nemusí mít řidičský průkaz.

Nejdůležitější body vyhlášky vztahující se k motorovým nástavbám osazeným spalovacím motorem (bod 8 přílohy č.13).

Jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem,
jestliže:

a) bude nadále zachován původní charakter jízdního kola (podle čl. 1, 2),
b) pomocný motorek bude přiměřeně plnit podmínky ustanovení § 19 zákona,
c) jeho výkon nepřesáhne 1 kW,
d) v případě použití spalovacího motoru, nebude mít takový motor objem válce (válců) větší než 50 cm3,
e) maximální konstrukční rychlost nebude vyšší než 25 km.h-1,
f) montáž pohonného systému (motor, nádrž paliva nebo akumulátor)na jízdní kolo si nevyžádá zásah na jeho nosných částech.

Pokud vozidlo splňuje všechny výše uvedené požadavky, považuje se pro potřeby této vyhlášky nadále za jízdní kolo.

Kawahans
Kawahans napsal 28.11.22 v 05:26 10b.

zzpol
zzpol napsal 27.11.22 v 23:12 10b.

jen jako příklad aplikace kitu Samger na jinou značku čínskýho kola...

K167
K167 napsal 27.11.22 v 21:55 10b.

První dojmy: ...
Dej vědět, jak to dopadlo