Jawa 350/18 (1952)

Vlastník GHM
Vloženo 23.11.2022
Aktualizováno Včera v 18:55

Jawa 350/18 (1952), komunista
Uz sa na tento kus historie tesim.

První dojmy - Po renovacii 11 tky, my zostalo dost volnych dielov, kontaktov a tak som sa rozhodol 250tke poskladat brata 350. Pribeh na tejto krasnej, jednoduchej motorke zacal kupou prednej vidle 8/2022. Uvidime vysledok, ale uz sa tesim...

Motorku bych doporučil pro - Pre blaznov, ktory uplne prepadli tejto zalube a rodina na nich pozera s respektom a despektom zaroven, ci uz sa nezblaznili (hlavne ked sa presiaknu ucty za diely)!

Doplňky na motorce - Bude tandem, povodne prevedenie ramu "vojak".

350 tka bol vzdy moj velky sen (90 roky). Nakolko neboli peniaze nakoniec som zacinal na CZ 175/487 a dodnes mam krasne spomienky a vyfukane ramena, kolena. Uzil som si krasy Slovenska a velakrat bojoval s protivetrom:)

A ako som spominal, po kompletnej renovacii 250/11 mi zostalo dost dielov a tak idem na to. Tento krat to rozbieham na troch frontoch a este mam rozpracovaneho S22a kyvacku 250.
Dovod? Na vsetko sa dnes caka a tak budem postupne skladat ako budu chodit diely.

Zaujmavostou je, ze r.v. na stitku je 1952, zatial co ram s cislom zhodnym so stitkom konci (asi rokom vyroby) 53. Takze ziadna zaujmavost po diskusii s odbornikom na peraky Zdenkem, to bola bezna vec v pripade vyroby moto v druhej 1/2 roka. Na stitku 52 a ram "novy modelovy rok" 53. Po ocisteni ramu je naozaj vidiet *cislo53 18 52**.

PajaZR
PajaZR napsal 27.11.22 v 20:39 10b.

Gratuluji k pérákovi 350,taky je to můj sen,ale ty ceny! .Mám "bohužel" jen půlbubna 350 v podobném stavu ale i tak jsem za něho rád.
Tak hodně zdaru při renovaci a prosím průběžně fotky

GHM
GHM napsal 26.11.22 v 18:58

Dakujem za povzbudive slova, o svojom stave psychickom sa rozpisovat nebudem :) ale drzi ma to usilovne. Inak prva farba "vojak" a ked som to dovliekol, tak uz nic zhanat nemusim. Tie peraky sa vytiahli do takych cenovych vysin, ze i kopa nahradnych dielov uz nestoji flasku dobreho vina, bohuzial. Taka je doba. Kdyby mohli vypravet :)

MaxMI16
MaxMI16 napsal 26.11.22 v 18:31 10b.

Ahoj.Tuhle aukci jsem taky sledoval abych viděl kam to vyleze - no jak je psáno výše je to motorka pro blázny Zajímavostí kromě toho číslování je i ten tachometr z 250tky. Škoda že ty stroje nemohou vyprávět co všechno zažily - možná by jsme se divili. Určitě budu sledovat jak se to tu bude vyvíjet. Hodně štěstí při renovaci a držím pěsti

pali3x
pali3x napsal 24.11.22 v 15:03 10b.

Normálne Vás všetkých, ktorý renovujete také staré motorky OBDIVUJEM
Vlastne.. čím som starší, tým my to viac priťahuje - kúpiť nejaký vrak a opraviť ho. Ale zas nemám kde - tak možno raz.
Držím palce pri ďalších renováciách

Možno by to chcelo postaviť nejakú presklennú garáž pred "barákom" a vystaviť motorky na obdiv s možnosťou dobrovoľného "príspevku" :)

hruso25
hruso25 napsal 23.11.22 v 22:05 10b.

Krásna práca.
Čo som si pozrel ostatne renovované motorky, tak klobuk dole.
Krásna práca.