Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník turek
Vloženo 17.11.2022
Aktualizováno 17.11.2022

Super motorka kterou jsem měl ale zbytečně krátce.

První dojmy - První dojmy byly docela dobrý.Věděl jsem co chci,tak nebylo moc co řešit. I když mi po rozjetí přišlo,že to moc nejede,tak ručička na tacho to viděla jinak. :) Zajímavý,jak stejnej motor může být jinak naladěn.

Motorku bych doporučil pro - Každýmu kdo ho chce :) Psal jsem už u Tigera.Je to kus motorky tak někomu kdo zvládne i manipulaci na místě.Jinak jezdit na ní může asi každej.

Doplňky na motorce - Padáky,držáky kufrů,vyhřejvaný hefty,nástavec na plexi(skoro absolutní ticho)

Caponorda jsem potřeboval jako druhou motorku k Tuonu.
Najeli jsme spolu asi jen 2500km a byla to těžká pohoda,která se uměla i pěkně rozjet.
Jízdně mašina co funguje všude. Není problém na dálnici držet vysoké tempo 150+,jen tak se loudat nebo to vzít po polňačce někam do pryč.Zatáčky jedna velká pohoda.Na Tuonu bych si neujel,ale jsem trochu lama. :)
Brzdy přiměřené,nikdy mi nepřišlo že by brzdily málo.
Podvozek pohodlnej,ale jistej.
Se spolujezdcem jsem ani nevěděl,že ho vezu.Ale dcerka má 50kilo.
Úložnej prostor pod sedlem nic moc.Vejde se nářadí a lékárna.
Spotřeba cca 6l.Záleží na pravym zápěstí.

Servis.
Mašinu jsem koupil za celkem rozumný peníze,s tím že si jí vymazlím.
No,bylo toho nakonec trochu víc než jsem myslel.Byla docela zanedbaná.
Vyřešené byly rychlospojky pod nádrží,regulátor vape,byly nová ložiska v kolech.
Já dával komplet brzdy,měnil ložiska v přepákování zadního tlumiče(to bylo úplně v řiti).Dále svíčky,vypouštěcí šroub oleje.Aprilia neví co by za něj chtěla,tak sem dal KTM za třetinu ceny.Hadičky podtlaků a komplet padáky plus vidličku před světlo.To je asi vše.Jo a gumy Pirelli Scorpion Rally STR.Ty jsou super,držej dobře i na vodě.
Ale vše vlastně mělo nárok na výměnu,vyloženě závada mě žádná nepotkala.
V plánu bylo si jí nechat a střídat s Tuonem.
Ale dopadlo to trochu jinak.Objevila se nabídka na KTM 1190Adventure za peníze a ve stavu kdy jsem nemohl odolat.Tak Capo muselo do světa.Ale vzpomínat na něj budu v dobrém a podle mě v týhle cenový nabídce neexistuje lepší motorka.

Milan1963
Milan1963 napsal 17.11.22 v 17:56 10b.

Pěkná recenze i motorka. Uvažuju o něčem silnějším, Caponorda bych se nebál. Má ale obecně známé mušky...uvidíme.