Yamaha X-max 125 (2006)

Vlastník Haski
Vloženo 14.11.2022
Aktualizováno 30.11.2022

Velice ojetá (38000km) a poškrábaná, ale jezdí a i motorově je v pořádku.

Honda Forza 125: Sice mladší, ale dražší ojetina.

První dojmy - Kupodivu pohodlná s dobrou ochranou proti větru. Velký prostor pod sedačkou pro 2 integrální helmy...to je super! Cestovní rychlost je tak 100-110kmh. Z kopce to jelo i 130kmh, proměřuje asi o 10kmh. Spotřeba je drží dlouhodobě na cca. 3l/100km

Jelikož mám rád motorky a pořizovací cena nebyla tak vysoká, tak toto je ideální na jízdu do práce s ušetřením nákladů na benzín. Velký prostor pod sedačkou pro 2 integrální helmy...to je super!
Skútr je i poměrně těžký (přes 150kg) a právě mrštné rozjezdy nejsou takové, jako třeba na Honda Vision 110, která má sice 6,2kW, ale taky cca 100kg.
Síla motoru se projeví až ve vyšších otáčkách. Ale chod je kultivovaný. Řešil jsem ložisko na výstupní hřídeli ke spojce. Pak chladící kapalinu a pak její odvzdušnění..uff. A v poslední řadě prosakující přední tlumiče, tam stačilo vyměnit gufera. Přepínač světel na dálkové a varovné prý odchází a i tady se mu moc nechce. Přední destičky byly KO díky unikajícímu tlumič. oleji. A výměna obou pneu.
Za léto najeto asi 2000km a převládá spokojenost.

A jak už jsem psal, je pohodlná s dobrou ochranou proti větru. Cestovní rychlost je tak 100-110kmh. Z kopce to jelo i 130kmh.
Spotřeba se drží dlouhodobě na cca. 3l/100km a to jí nešetřím.

Milan1963
Milan1963 napsal 14.11.22 v 15:24 10b.

Mám itala dvoustovku a těch 130 neumí...a pod sedlem je místo na 1 přilbu. At' ti skútřík dělá radost.