KTM 1290 Super Adventure (2022)

Vlastník RIO_
Vloženo 13.11.2022
Aktualizováno 13.11.2022

Úžasná , parádní, luxusní. Nikdy jsem nejel na ničem lepším. A hlavně je to ta vysněná.

Motorka koupena od KTM Bratislava

První dojmy - Musím přiznat že, ze ze začátku mi bylo z toho houpání trochu šoufl. Ale ten podvozek je prostě bomba. O motoru snad ani není třeba něco psát. Obrovský krouťák a výkon. Na tu váhu krásně ovladatelná, Je to moje první cestovní enduro tak asi nebudu moc objektivní. Po cruiseru je to velká změna.

Doplňky na motorce - Je to úplné holátko. Zatím software Tech pack bo byl v ceně.

Vybral jsem si ji protože mi na první pohled učarovala. No a pak už jenom člověk sbírá informace které ho v tom podporují.
Najeto mám velmi málo, protože jsem řešil přes měsíc přihlášení. Stejně jsem to nevydržel a vyjel bez značek.
O motoru a podvozku toho bylo napsáno hodně a vše je pravda. Původně jsem chtěl model do r. 2021 (samozřejmě cena) ale model 2021-2022 je úplně jiný. Jinak uložený motor, delší kyvka atd.
Co se týká výbavy je pro mě absolutně top adaptivní tempomat. Dobře si vzpomínám na dlouhé přejezdy v Maďarsku a Makedonii kde jsem nevěděl jak ulevit pravačce. Tady funguje skvěle. Nastavíš přijatelnou vzdálenost na kterou má reagovat a udržuje krásně odstup. A já si v klidu proklepu odkrvené zápěstí.
Je to kus železa, První cesta cca 250km. Výjezd za krásného počasí, ale u Kolína najednou mlha, mrholení a 8 stupňů. Za mě úplná pohoda. Na sobě ani kapičku. Přítelkyně na FZ6 N úplně durch. Zmrzlé prsty a zamlžená zevnitř i z venku. U mě vzalo vše turistické plexi, blastry a celková ergonomie motorky.
Dovedu si s ní představit dlouhé cesty. Určitě bychom vyjeli i z Thetu odkud jsme se museli nechat potupně vyvést náklaďákem. Přece jenom není tamní šotolina určena pro choppery.

Andrej
Andrej napsal 20.11.22 v 19:48 8b.

Krasavice

Curro88
Curro88 napsal 17.11.22 v 22:04 10b.

Gratuluji k dobrému výběru...! I já jsem od září hrdým majitelem tohoto stroje a jsem nadšený ... Je to super svezení. Pohodlný, rychlý, výkonu na rozdávání i ve dvou...

Ballu1
Ballu1 napsal 16.11.22 v 20:48 10b.

NXram
NXram napsal 16.11.22 v 15:14 10b.

gratuluji k výběru, co na to říci, že teď už budeš hoodně špatně hledat lepší motorku, pokud totiž má člověk v sobě trochu toho magora, dovedete to strašné věci
Já když budu měnit svou SA1290 2020, tak jedině za nový model. Nikdy sem nejel na něčem, co by mě tak sedlo
Užívej ve zdraví

KALUP
KALUP napsal 15.11.22 v 16:34 10b.

mašina parádní a super výkonná
Já byl loni v Thetu a vede tam asfaltka