Husqvarna 701 Supermoto (2021)

Vlastník OneRealHanz
Vloženo 11.11.2022
Aktualizováno 18.11.2022

Mrštné, lehké, obratné a velice zábavné supermoto z Rakouské dílny

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Ochota, vstřícnost, rychlost, kvalita

První dojmy - Motorku jsem si nejprve vyzkoušel v Praze v Racetoolu a motorka mi na první dobrou padla do ruky. Byl jsem z ní velmi nadšený takže již po pár kilometrech bylo jasné, že po návratu do Racetoolu si jí ihned zakoupím. Žádné složité rozhodování to nebylo možná také proto, že se jedná o mou vysněnou motorku již od roku 2015 kdy poprvé vylezla z fabriky.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že úplně pro každého, komu se tento styl líbí a má rád jízdu v tempu po okrskách

Doplňky na motorce - Laděná homologovaná koncovka LeoVince Nero
Zrcátka na řidítka SHIN YO
Kratší držák SPZ

Jak jsem již řekl, jedná se o mou vysněnou motorku již od roku 2015 a po první jízdě na ní bylo jasno, že si jí musím koupit. Supermoto styl se mi velice líbí ale při mém ročním nájezdu cca 10 tisíc km pro mě ostré přestavěné supermoto nedávalo vůbec smysl a proto jsem rozumně zvolil 701 a byla to nejlepší volba co jsem mohl udělat.

Motorku mám od září 2021 a aktuálně má najeto 11 tisíc kilometrů. Nyní mě čeká servis po 10 tisících kilometrech a za celou dobu nebyl jediný problém. Jednou jsem měnil olej včetně filtrů po 5 tisících kilometrech a jinak jsem nemusel mimo gum dělat vůbec nic. Ty gumy jí samozřejmě moc chutnají, jezdím pouze ContiAttack SM EVO které drží neskutečně a za sezónu jsem odlítal 2 sady na plátno a třetí mám aktuálně tak v 70% životnosti. Gumy mám cca na 4-5 tisíc km ale neměnil bych.
Co se týká podvozku tak ten je naprosto dokonalý. Naprosto mě uchvátili jeho možnosti nastavení a schopnosti. Asi se nebudu více pouštět do podrobností zkrátka je to bomba.
Průběh motoru byl ze začátku takový zmatený kvůli sériovému výfuku. Se sériovým výfukem bylo velmi znát, že v 6 tisících otáčkách chytla druhej dech a průběh byl takový nelineární. Ovšem po výměně té ohyzdnosti od EU za LeoVince se průběh motoru výrazně zlepšil a nyní je krásně lineární tudíž laděný výfuk má zde velký smysl. Po vyndání DB killeru má na EURO 5 nádherný zvuk.

Jediné co mě trošku štve jsou občasné falešné neutrály mezi kvalty 5 - 6 ale to je známá věc pro tyto převodovky.

Jezdím z 90% pouze okrsky na Šumavě a zde si nedokážu představit lepší motorku. Zbylých 10% jsou malé okruhy a ani zde motorka nijak nezahálí. Zde spíš zahálí mé jezdecké dovednosti a na limity motorky se nedostanu ani omylem zatím ale vše je o tréninku.

S motorkou jsem letos také vyrazil na dovolenou. Za 5 dní jsem s ní projel 4 země (Německo, Rakousko, Slovinsko, Itálie) a celkem 1700 km bez sebemenšího problému. Já jsem celkem hubený takže jsem neměl ani žádný problém se sedlem a po nastavení podvozku do komfortu to byla úplná paráda. Takže ano, dá se s motorkou i cestovat ale samozřejmě není to ideální, stále to není žádný cesťák.

Zkrátka motorka je správný bastard který pobaví vážně každého. Jízda po zadním není žádný problém a je krásně čitelná. Váha motorky je krásně rozložená a tudíž celková váha cca 150 kg jí vůbec nijak nepřekáží a není to na ní vůbec poznat.
Jako třešničkou je spotřeba, je to sice to poslední co bych tady řešil ale fakt, že na 13 litrovou nádrž najedu 250 kilometrů v klidu je zkrátka ohromující. Ať motorku točím sebe víc tak jsem se nikdy nedostal přes 4,8l/100km a při klidné jízdě na dovolené jsem se dokonce dostal pod 4 litry.

Manažer
Manažer napsal 15.11.22 v 11:23 10b.

s4r
s4r napsal 14.11.22 v 09:32 10b.

Pěkná, ať slouží! Také pro ní mám trochu slabost…

sorbon81
sorbon81 napsal 13.11.22 v 23:27 10b.

HusKa701
HusKa701 napsal 13.11.22 v 21:10 10b.

Ahoj. 701 je super stroj i v Enduro variantě. Na falešný neutrály platí viz odkaz. Mám odzkoušeno na 701 model 2017 a teď i na modelu 2021.
Ať Ti dobře slouží!

Tuji
Tuji napsal 13.11.22 v 19:28 10b.

Taky bych ji rád zkusil