Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník jardalik
Vloženo 4.11.2022
Aktualizováno 24.4.2023

Moje první velká motorka! Chtěl jsem něco pohodlného, většího, prostě něco, co by mi plné vyhovovalo. A sen se splnil!!!

Motorka koupena od FIRMA:FSV MOTO (Velim) - Perfektní jednání prodejce, solidnost a poctivost. Nabízí kvalitní a udržované stroje. Z mé strany maximální spokojenost!!!

Honda CBF 600S: V-Strom se mi zdál větší a pohodlnější pro vyšší postavu.

První dojmy - Je to skvělá a pohodlná motorka. Na ježdění po českých "kvalitních" komunikacích je prostě ideální. Zatím se sice seznamuju, mám ji teprve 14 dnů, ale už mám za sebou cca 900km. Zatím mi sedla hned napoprvé do ruky a postupně poznávám její výhody, které převažují. Prostě suma sumárum nelituji, že jsem si jí pořídil!

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, co touží po větší a pohodlné motorce, se kterou se nemusí bát ani na mírný terén.

Doplňky na motorce - Padáky, centrální stojan, kovový kryt pod motorem, plexi s deflektorem, blástry, držáky bočních kufrů, topcase, tankvak, počítadlo zařazené rychlosti.

Průměrná spotřeba - 5.17737 l/100km

Po mnoha letech ježdění na Babetě a posledním roku, kdy jsem si koupil Piaggio MP3 400LT, jsem si myslel, že jsem si pořídil to "pravé ořechové", je pravdou, že mi nic jiného na řidičák skup. "B" ani nezbývalo. A než abych si koupil skútra o obsahu 125ccm s 12kW, šel jsem raději do tříkolky. Byl jsem nadmíru spokojený a čím dál více jsem se ujišťoval, že již nic jiného nechci. Kamarádi do mě stejně stále hučeli, že skútr je jen skútr a ne motorka a že po otočení heftu musím čekat na to, co se stane, bez toho, abych to nějak ovlivnil, nebral jsem je vážně a myslel jsem si svoje. Je pravdou že MPtrojka byla skvělou průpravou a seznámením jednostopým (resp. třístopým) vozidlem a naučila mě nebát se klopit zatáčky a nechráněný lítat až 150km/h.
Jelikož tím, že jsem si čuchnul k tomu motorkářskému životu, a i tím, že kamarádi nedali pokoj jsem nakonec podlehl a "na stará kolena" jsem si udělal velké "A". Do jara bych s čekáním na mašinu asi nevydržel, protože pokud již máte v řidičáku Áčko, chcete si motorku pořídit co nejdříve a skútra se tak zbavit, což se mi stalo do 14 dnů a Piaggio MP3 jsem si vyměnil za V-Strom z roku 2007.
Prozatím mám najeto cca 900km a zatím jsem velice spokojený. Motorku jsem si vyhlédl v FSV Moto Velim. Rozhodoval jsem se mezi 4V Hondou CBF650S a 2V Suzukou V-Stromem a nakonec vyhrál V-Strom, byť Honda byla plně vybavená, resp. lépe než Strom. A myslím, že jsem udělal dobře, alespoň z mého pohledu. Prozatím se na ní s áčkovou skořápkou na zadku seznamuji, ale začíná mi sedět čím dál více do ruky. Je opravdu pohodlná a skvěle jezdí ty naše skvělé cesty většinou opravené úsekovou značkou "Pozor hrboly". Předjíždím kde chci a kohokoli chci (doposud jsem si "vybíral") a jakkoli rychle chci, pokud otočím heftem, konečně se něco děje, co můžu plně ovlivnit. Prostě, ač skoro kmet, připadám si na V-Stromu tak nějak dospělejší, než předtím na skútru.
Strom byl vybavený chráničema heftů, kovovým krytem motoru, plexi a deflektorem, padákama, centrálním stojanem a bočními držáky kufrů. Jelikož mi to nedalo, tak jsem si hned po koupi pořídil originální zrcátka i s prodlužováky, ty původní mi nevyhovovali co do šířky záběru a i velikosti a navíc mi připadaly příliš malé. Dále, jelikož jsem neměl kam odložit helmu, jsem si koupil kufr Shad SH58, počítadlem rychlostí - nevěděl jsem do té doby, co mám zařazeno. Jízda s ním je naprosto uklidňující, jelikož mám jistotu, co tam mám zařazeno. Jelikož jsem bez zkušeností a podle otáček to nepoznám. A nakonec na doklady a potřebné věci jsem dokoupil tankvak od M-Stylu.
To je prozatím vše. Jelikož se se začátkem listopadu již počasí pokazilo, prozatím jsem Stroma odstavil a věřím, že ještě letos s ním ještě něco urazím. Už aby ta začínající zima skončila a začal další skvělý motorkářský rok plný dojmů a skvělých výletů, ať už sám okolo komína nebo s kamarády, kteří už si mě nedobírají!

FZR600R
FZR600R napsal 25.04.23 v 04:51 10b.

wochomurka
wochomurka napsal 10.01.23 v 09:18 10b.

Jé, to je ta, co jsem ji nestihl o dva dny . Doufám že je hezká, a drží. Ať ti bezproblémů slouží.

Čukot
Čukot napsal 28.11.22 v 07:02

Díky chlape za komentář k bajku ,udělal jsi velice dobře se stromkem,nebudeš litovat,já s ním za letošek stihnul ,mimo jiné ,Rumuny,Srby,Bosnu a Chorvaty ,je to naprostý nezmar,projede vše uveze vše a jede pořád .Příští rok mám v plánu černou horu a Albošku ,pokud by jsi něl zájem ozvi se ,jinak hodně šťastných kilometrů

Jarda_007
Jarda_007 napsal 14.11.22 v 16:00 10b.

Krásná mašina, ta černo šedá je moc hezká. Přeji mnoho šťastných kilometrů po cestách i necestách.

DonM
DonM napsal 14.11.22 v 08:20 9b.