Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník bikerp
Vloženo 4.11.2022
Aktualizováno 1.4.2024

Motorka vhodná jak pro jízdu po silnici tak i mimo ni.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Vesměs spokojenost. Jen bych čekal, že montáž originálních doplňků na novou motorku bude zdarma

Yamaha Tenere 700: Ačkoliv váhově jsou obě motorky stejné tak pocitově je Tuareg znatelně lehčí. Na silnici se Tuareg chová jistěji
Moto Morini X-Cape 650: Tahle motorka vůbec není špatná, mým potřebám by asi vyhovovala. Jediné co mi vadilo byla pozice při jízdě ve stupačkách a vyšší váha.
Honda CRF 300 Rally: Cenově velmi přijatelná motorka. Bohužel pro rozumné použití by bylo potřeba investovat do nového podvozku.

První dojmy - Motorku jsem jsem měl zapůjčenou na testovací jízdu a už tehdy na mě udělala dojem jak působí lehce

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti
Držák mobilu Interphone Crab black

Chtěl jsem motorku se kterou bych si užil prozkoumávání nových míst v republice. Bohužel stav našich silnic není vždy nejlepší takže s mou aktuální motorkou Yamaha Tracer 9 není jízda po rozbitých okreskách moc příjemná. Proto jsem chtěl motorku se kterou bych si jízdu na těchto silnicích užil a případně se vydal i mimo silnici

200km
Zatím mám najeto něco přes 200 km takže je ještě brzo na nějaké hodnocení.
S motorkou se dá jezdit poměrně svižně na silnici. Motor hezky táhne už od spodu.
Řazení je trochu tužší, ale doufám, že se to postupně zlepší. Ochrana proti větru je pro mě naprosto dostačující.

Zatím jsem nepřišel na to jak snížit pedál zadní brzdy a je dost možné, že to snad ani nejde.
Nevím jestli je to problém jen tohoto kusu, ale protáčí se mi hrazdička nad přístrojovkou takže tam není možné přidělat držák navigace nebo telefonu.

600km
Na nemožnost nastavení polohy brzdového pedálu už jsem si zvykl. Bohužel mi odešlo vyhřívání pravé rukojeti. Budu řešit při první prohlídce v 1.000 km

bikerp
bikerp napsal 16.11.22 v 11:40

@Sylver Koukal jsem na zahraniční fóra a ten problém s hrazdičkou reportuje dost lidí. Každopádně na první prohlídce to vyreklamuju spolu s nefunkčním vyhříváním pravé rukojeti

Sylver
Sylver napsal 16.11.22 v 11:01 10b.

Hrazdička by se protáčet neměla, určitě bych řešil v rámci záruky! Řazení si sedne a zjemní. Měl jsem to stejné.

teneros
teneros napsal 11.11.22 v 20:31 10b.

Paulano
Paulano napsal 04.11.22 v 09:54 10b.

31081
31081 napsal 04.11.22 v 09:21 10b.