Ducati Multistrada 1000 (2004)

Vlastník -KAR-
Vloženo 28.10.2022
Aktualizováno 29.7.2023

Relativně univerzální motorka pro někoho kdo se za řídítky ještě nechce úplně nudit.
Ani velká, ani malá. Z dnešního pohledu velmi jednoduchá.

První dojmy - Docela příjemná a zábavná motorka, se kterou je aspoň pro mě radost jezdit. Když na tom člověk sedí a nejede zrovna proti zrcadlu, tak se na to dá i dívat:-). ( To samozřejmě záleží na vkusu každého soudruha ). Co mě potěšilo, je lehce bojovná ale při tom příjemná jízdní pozice, letmé uložení zadního kola, kompletně štelovatelný podvozek, kapalinová spojka a pancéřované hadice. Přesto, že výkon a krouťák v dnešní době na papíře asi moc neoslní. V praxi je o zábavu docela postaráno.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je nejvhodnější pro toho, kdo si řekl, že je škoda že litrovej Monster nemá chůdy, toho kdo chce do dvouválce kupova čtyři svíčky a toho komu udělá nesmírně dobře, že jednou za x let ušetří 180,- kč za fridex :-).

Doplňky na motorce - Pytlik na klíče.

Rozkaz zněl jasně. Přikoupit motorku jak pro každodenní ježdění kolem komína, tak na delší výlety na kterou půjdou přišpendlit kufry, půjde na ní jezdit ve dvou a nebude tak nudná, že by řidiče při delším cestování zastihl mikrospánek.
Ale hlavně, aby to moc nestálo!
No a jednou takhle koukám na inzerci a v tu chvíli volá známý, že by se jel projet.
A já, že pojede tam... a že je tam na prodej ... .
Spíš jsem byl zvědav jaká ta věc, co se jí od představení veřejnosti posmíváme je.
No a do týdne byla doma.

Podvozek je spíš tužší ale vrcholné umění tuzemských silničářů to celkem zvládá. Enduro to ale opravdu není. V terénu by stejně asi prdnul rám a pak kola. Nebo opačně.
Motor, jak se asi u dvouventilu dá očekávat krásně tahá odspodu, nahoře už nic moc nenajdete.
Už od 2000 docela sílu má ale do 3500 pod plným plynem vibruje tak, že to vypadá na brzkou ztrátu zrcátek a hned po nich vysoce funkčního větrného štítu.
Sedátko pro mě docela v pohodě. Vepředu zůžené, takže i menší jedinci dosáhnou na zem. vzadu naopak dostatečně široké i pro delší cesty.
Sedátko spolujezdce asi taky ujde (žádné stížnoti se ke mě zatím nedostaly).
S mou jízdou spotřeba kolem 7 litrů. To řekl byc, není žádná sláva.
Jinak s Multisrandou se díky italské preciznosti opravdu nudit nebudete.
K tomu účelu je vybavená spoustou prvků.
Například palivoměr. O tom už psal asi každý. Že se podíváte do nádrže? Spíš nepodíváte. O to je dobře postaráno.
Další prvek je elektroinstalace, v čele s imobilizérem, co s vámi při slabším akumulátoru hraje ruskou ruletu. Dále spolehlivě zapojenými přednímy blinkry.
Ale to, že nejdou poznáte díky umístění v zrcatkách podle toho, že vám v noci neblikají ruce
Štelování předpětí zadní pružiny napravo, takže pokud náhodou za jízdy, tak plyn držet levou rukou.
Větrný štít vrhá vzduch přímo mezi oči.
Že si dáte něco pod sedlo? Nedáte. Něco už tam dali makaróni. Pokud budete trvat na tom, že třeba aspoň lékárničku tak ano. Akorát ji musíte upravit ve svěráku.
Pokud vás všechny prvky zábavy omrzely, stačí zastavit a podívat se motorce do očí. Tedy do oka co vypadá jako klitoris a dojde vám že ten kdo tohle navrhoval byl zamilovný do kyklopa s useknutým čelem. A je zase důvod k radosti.
Zkrátka takhle to dopadá, když něco italského navrhuje někdo s francouzským jménem a pocházející z republiky co má název jako mycí prostředek na nádobí.

A teď vážně. Přes ty všechny blbosti, za mě palec nahoru.

BigAl74
BigAl74 napsal 08.06.23 v 21:03 10b.

Zábavná motorka a eště zábavnější recenze "Rozkaz zněl jasně…" Prostě Multisranda

Paulano
Paulano napsal 04.11.22 v 09:59 10b.

2val
2val napsal 02.11.22 v 20:18 10b.

Mám tu stejnou,jen motor 1100. Závady vyteklý zadní tlumič, vzhledem k stáří měl nárok. Spotřeba určitě přes 7... ne-li k 8. Na cestování v jednom super, v šest ráno jsem vyrazil od moře v Itálii a v osm večer z toho slezl uprostřed Rakouska.A dálnice ani náhodou... Pauza na pizzu a tankování.A druhý den jsem v pohodě pokračoval domů.
Ať ti slouží

Pája19
Pája19 napsal 01.11.22 v 17:58

Několik Multistrád jsem servisoval a většina věcí, které zmiňuješ jako vlastnosti jsou závady. A když víš jak, tak i celkem odstranitelné.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 30.10.22 v 07:50 10b.

Pěkná futuro holka Zkus koupit větší štít proti těm muchám