Jawa 350/640 (1994)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 13 záznamů

simanebmw
simanebmw napsal 08.01.24 v 19:15

Dneska je 8 ledna 2024, jezdím na Jawě pořád i v mrazech, dneska mi na tachometru skočilo 15000km,Jawa jede pořád dobře a neřešil jsem zatím žádnou závadu.

simanebmw
simanebmw napsal 09.04.23 v 12:51

Díky všem za komentáře udělalo mi to radost ,vracím se po delší době,a chci se jen podělit o zkušenost Jawy 640, jezdím celý rok i v zimě a v dešti,a za rok jsem ujel necelých 9000km na týhle motorce, neřešil jsem zatím žádnou závadu,po roce jsem akorát vyměnil převodový olej,došteloval spojku lanko, přes zimu se lanko trochu vytahalo,namazal čep zadní kyvky maznicí, toť vše.Obrázek ať si každý udělá sám...M.

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 30.10.22 v 13:47 10b.

Já mám Yamahu, MZ, ale stejně nejraději vždy sednu na Jawku v tričku, kraťasách a jdu se projet vesnickýma cestičkama na pohodu 60-80 km/h. Jedním faktorem je nostalgie a druhým pohoda. Takže ti rozumím a za svůj názor se určitě nemusíš styďet.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.10.22 v 14:01 10b.

I pro mně je Jawa ideál, byt' japonce jsem nikdy ani nezkusil - a to mám asi desátou Jawu ( ted'Jawu 660 ). Proto ti rozumím a přeju radost za jejími řídítky.

novis79
novis79 napsal 24.10.22 v 12:43 10b.

Zajimavy, cetl sem cestopis Jawa kolem sveta, kde ujela 50tis km hlavne mimo silnice a nic se na ni nepokazilo. Ze kouri to je asi normalni u dvoutaktu a to je dobre, je to super. Myslim si o ni uplne to stejny, suprova motorka, jizda na ni je bomba. Tak at dobre slouzi.

pps2
pps2 napsal 24.10.22 v 00:48

Mno, nostalgická slza sice ukápla ale to je asi tak vše.

Měl jsem za život asi tak 12 jaw a čezet, naposledy "Retro 640" (novovýroba i se starterem) kterou jsem prodal před 3 lety a teď už rozhodně nelituji.
Jo, ono to většinou jelo, spolehlivý víceméně taky ale ten smrad a "permanentní údržba " mne už prostě na starý kolena přestávala bavit.
Nyní sedlám mimo jiné kawku W800 a věř, že těch 50 koníků a strojařina 21. století je opravdu někde jinde.
Přesto upřímně přeji ať jawka slouží a dělá jen radost!

pps2
pps2 napsal 24.10.22 v 00:29 10b.

Mno, nostalgická slza sice ukápla ale to je asi tak vše.

Přesto upřímně přeji ať jawka slouží a dělá jen radost!

Targus
Targus napsal 23.10.22 v 23:59 10b.

Jednoduchá, jo.
Spolehlivá - tak to teda nevím.
Dlouhá životnost - na své devítce jsem měnil ložiska na klice po 17 tis. km.
Na synově křápu totožného čísla po 7 tis. km.
Po této anabázi jsem tak nějak přestal prožívat skutečnost, že ve strašnické Jawě dělal kdysi můj děda.

Každopádně vlastnit a provozovat Jawu je docela luxusní koníček, který dělá díry jak do financí, tak i do volného času.

Cafi
Cafi napsal 23.10.22 v 20:32 10b.

Souhlas .

StB
StB napsal 23.10.22 v 18:12 10b.

Moc pěkná, jako nová Měl jsem taky 640 a byla to nejspolehlivější Jawa z těch co jsem vlastnil. Spolehlivost hodně zvedlo origo bezkontaktní zapalování. Mnozí se mnou nebudou souhlasit, ale na velké cestování to není, ale jako srdcovka proč ne. Je vidět, že to máš v hlavě srovnaný a plně s tebou souhlasím. Tak ať slouží.

Kali88
Kali88 napsal 23.10.22 v 14:30 10b.

Tak takhle vymazlenou jí teda nemám, za tohle jasná desítka. Moc pěkný stav a článek jak se patří.

smitth
smitth napsal 23.10.22 v 12:18 10b.

Jasných 10

janbi
janbi napsal 23.10.22 v 11:41 10b.

Slova opravdového motorkáře s velkým srdcem a otevřenýma očima