Jawa 350/640 (1994)

Vlastník simanebmw
Vloženo 23.10.2022
Aktualizováno 9.4.2023

Jednoduchá, spolehlivá motorka která se za trochu péče odvděčí dlouhou životností a radostí z jízdy.

První dojmy - Od malička jsem měl kladný vztah k motocyklům, nejvíc mě zajímaly Jawy,Čezety atd... časem jsem toužil po něčem výkonnějším jako BMW, Husqvarna, Ducati atd.Po téměř 15letech jsem se opět vrátil k Jawě, důvod byl jednoduchý,je to srdcovka,klasika,motorka je lehká, levné díly a dá se jednoduše opravit.Je to motorka která má duši, měl jsem a mám spoustu motorek ale na jízdu na Jawě se opravdu těším,nejde o výkon,nejde o nejmodernější technologii, ale asi právě o tom to je!Ta motorka má duši, když jí člověk rozebere a udělá vše tak jak má slouží opravdu bez problémů.Kdo tohle nemá nepochopí a budu pro něj možná další blázen a cvok... Dneska jsou skoro všechny motorky jedna jako druhá,o složitosti elektriky ani nemluvím (řídící jednotka, vstřiky, čerpadlo atd.atd.) Jawa není dokonalá ale právě možná to je jedna z věcí díky které si jí někdo nemůže vynachválit,plno věcí je dnes dokonalých ale přesto jim chybí duše atd.V jednoduchosti je kolikrát větší síla než v dokonalosti.Je to podobné jako s touhle dobou,mysleli jsme si jak vše bude dokonalé, bezchybné, že budeme lítat kdo ví kam,a zatím je skoro vše vzhůru nohama.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych jí někomu kdo je trochu manuálně zručný a stačí mu rychlost kolem 70 až 120km/h,kdo je srdcař,a chce jednoduchý, spolehlivý stroj.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, vyhřívané sedlo,navigace,kufry, kvalitnější sekundární řetěz který se hned nevytahá.

S motorkou se dá cestovat úplně v pohodě,2 postranní kufry a jeden za spolujezdcem je plně dostačující, někdo náročnější může pořídit přívěsný vozík PAV a třeba i sajdu.Z výroby je motorka osazena celokapotáží, dvoukomorovými výfuky,clonkou sání a menší tryskou, odděleným mazáním, přední dvoupístkovou kotoučovou brzdou a bezkontaktním zapalováním Vape.

simanebmw
simanebmw napsal 08.01.24 v 19:15

Dneska je 8 ledna 2024, jezdím na Jawě pořád i v mrazech, dneska mi na tachometru skočilo 15000km,Jawa jede pořád dobře a neřešil jsem zatím žádnou závadu.

simanebmw
simanebmw napsal 09.04.23 v 12:51

Díky všem za komentáře udělalo mi to radost ,vracím se po delší době,a chci se jen podělit o zkušenost Jawy 640, jezdím celý rok i v zimě a v dešti,a za rok jsem ujel necelých 9000km na týhle motorce, neřešil jsem zatím žádnou závadu,po roce jsem akorát vyměnil převodový olej,došteloval spojku lanko, přes zimu se lanko trochu vytahalo,namazal čep zadní kyvky maznicí, toť vše.Obrázek ať si každý udělá sám...M.

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 30.10.22 v 13:47 10b.

Já mám Yamahu, MZ, ale stejně nejraději vždy sednu na Jawku v tričku, kraťasách a jdu se projet vesnickýma cestičkama na pohodu 60-80 km/h. Jedním faktorem je nostalgie a druhým pohoda. Takže ti rozumím a za svůj názor se určitě nemusíš styďet.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.10.22 v 14:01 10b.

I pro mně je Jawa ideál, byt' japonce jsem nikdy ani nezkusil - a to mám asi desátou Jawu ( ted'Jawu 660 ). Proto ti rozumím a přeju radost za jejími řídítky.

novis79
novis79 napsal 24.10.22 v 12:43 10b.

Zajimavy, cetl sem cestopis Jawa kolem sveta, kde ujela 50tis km hlavne mimo silnice a nic se na ni nepokazilo. Ze kouri to je asi normalni u dvoutaktu a to je dobre, je to super. Myslim si o ni uplne to stejny, suprova motorka, jizda na ni je bomba. Tak at dobre slouzi.