KTM 1290 Super Adventure (2016)

Vlastník _Tomo_
Vloženo 21.10.2022
Aktualizováno 3.5.2023

Kromě občasného blbnutí na okruhu a výletů kolem komína jsem čím dál častěji absolvoval výlety za hranice ČR. Dávalo tedy smysl k tomuto účelu pořídit vhodný stroj.

BMW R 1200 GS Adventure: Nekoupil jsem proto, že jsem nechtěl být součástí "stáda" a protože mě odradila cena.
Yamaha XT1200Z Super Tenere: Na trhu nebyl správný kus.

První dojmy - Na dálkové cestování ideální, pohodlná a rychlá motorka.

Poslední roky jsem pravidelně podnikal výlety do evropských dálek, většinou jsem si na to vhodnou motorku půjčil a nevědomky tak testoval a vybíral stroj, který bych si chtěl pořídit.
Jezdil jsem hlavně na BMW a KTM a i když GS je pecka a výhodu má především v nízkém těžišti a tím i lepší obratnosti, volba nakonec padla na rakouský peklostroj.
Na motorce jsou navíc boční kufry, praktické, ale zřejmě ty nejhnusnější na trhu, a na míru dělané polepy.
Co je pecka je motor, to je fakt šílenost a hlavní důvod proč po tomto stroji sáhnout. Oproti GeeSu umožňuje sportovnější jízdu, i když i to co nabízejí poslední GeeSa by taky bohatě stačilo.
V základu byl akarapovič, vyhřívané rukojeti a obě sedadla, tempomat, funkční štítek, padací rám, mlhovky ..doplnil jsem vlastně jen kryt světla, držák na navigaci a polepy.
Je to fakt velká motorka, na skákání a kros to samozřejmě není, ale cestovat mimo silnici umí hodně dobře, na moje schopnosti až moc..
Teším se na nadcházející sezóny a najeté kilometry, letos jsme spolu dali Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko.
Raketa z Mattighofenu.