BMW S 1000 RR (2013)

Vlastník clay01
Vloženo 21.10.2022
Aktualizováno 3.11.2022

Po půl roce hledání jsem měl štěstí na tenhle kousek. Musel jsem pro něj asi 500km do Německa (6 hodin jízdy, když to jede). Na to, že je druhá půlka října mi počasí přálo a dojel jsem zpět po vlastní ose...

Motorka koupena od Ralf

První dojmy - Jasně je vidět, že je to okruhovka. Ale zatím se zdá, že o ni bylo velice dobře postaráno a je v dobrém stavu. Skoro 5 let bez motorky a cca 3 roky bez jízdy na moto jsem byl lehce nervózní a trochu se rozjezdil alespoň na Hornetu. Překvapivě mi S1000RR sedla hned. Bylo do Deja Vu z R1. Ne že by to byly stejné motorky, ale obě byly SS a po letech mi to přišlo "stejné". Chvíli jsem se pral s posezem, ale sedlo si to.

Doplňky na motorce - Race ABS
Přepákování od Gilles
Padáky
Čidlo teploty oleje
Oficiálně registrováno zadní kolo 200/55

Doma máme 2 auta BMW. Hodně lidí kolem mě mluví o BMW moto, že jsou super. Popravdě mě to asi ovlivnilo, ale sáhnul jsem po ní především kvůli asistentům. Jasně, že kruto-přísní jezdci je nemohou vystát, že jim sahají do řízení, ale já je prostě chtěl.

Na vodě s respektem zvolím RAIN a nepokouším se hledat hrany fyziky.

Race ABS beru všemi deseti. Alespoň se bude zadní brzda používat mnohem častěji a předpokládám, že v krizi se tak snadno nezlomí kolo při zbrklém a vydatném brždění, protože ABS brzdy včas povolí.

DTC je další bonbónek, který jsem prostě chtěl. V ideálním světě ani jeden z asistentů nebude mít, co na práci, ale pokud jejich čas přijde budu nadšený, že mi pomohou.

I když bylo cestou poměrně chladno (cca 10°C) bylo znát, že motorka nemá ráda město. Měla stále co dělat, aby se uchladila. Popojíždění v kolonách je ještě větší spojkové peklo než si ho pamatuju z předešlých motorek.

Současné pneu Metzeler Racetec RR K3

kain80
kain80 napsal 22.10.22 v 18:37 10b.