Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Frankie
Vloženo 6.10.2022
Aktualizováno 21.6.2023

Vloženo: 29.03.2023, Uskutečněno: 29.03.2023, Zhlédnuto: 73x

Dnes je to přesně týden co se to stalo. Motorka už je doma a letmý průzkum rozsahu poškození máme za sebou. Je toho celkem dost.
Ve zkratce:
KO - horní i dolní brýle, vidlice, přední světlo, chladič, všechny plasty v přední části, padací rámy
Otazník mám u předního kola, kotoučů a samozřejmě rámu. To ukáže až měření.
OK - motor, svody, výfuk, všechny ovladače, přístrojovka a vlastně celá motorka od nádrže dozadu.

V pátek jsem nahlásil škodu na pojišťovnu, v úterý volal likvidátor že ve středu přijede. Dnes tu byl, nafotil a slíbil, že se ozve. Ale mám pocit, že pokud to neodnesl rám, nemuselo by to být na totálku.
Zatím to je docela rychlý. No uvidíme jaké bude pokračování...
Ať už se situace vyvine směrem k totální škodě a tím pádem ke koupi jiného stroje, nebo se bude motorka opravovat, určitě to sem napíšu.

WadeGYTR (79) napsal 28.05.2023 v 09:22

Ako sa darí? Už si ok? a čo moto?

tomas99999 (0) napsal 22.04.2023 v 20:39

Nazdar. Ak by si mal zaujem mam z mojej tenere kopec veci ktore som zhodil z novej motorky pri prestavbe na rally (predne okulare horne aj dolne, predne tlmice komplet, predne koleso, komplet svetlo s drziakom, predny blatnik, dekel pod motor, zrkadla, sedadlo, zadne pruzenie, zadne koleso… a kopec drobnosti.. keby nieco napis mail.. tebe to mozno pomoze vsetko a ja sa toho zbavim za nejaku priatelnu cenu. racek.tomas9@gmail.com

Samíc (8) napsal 31.03.2023 v 19:37

No já bych řekl, ze své zkušenosti,

že podle fotek to bude označené zcela jistě jako totálka.

Nevím proč se bráníš totálce, měl si nový stroj, né vlastní vinou si o něj přišel, tak proč bys měl teď jezdit na opravené bouračce?

Věř tomu, že plnění z totálky je výhodnější. Pojišťovna vychází z cen autorizovaného servisu, jak náhradní díly, tak hodinová sazba opravy. Pokud by tato oprava měla přesáhnout cenu, tuším, 80% běžně prodávané, stejně staré motorky, tak je bouračka označená jako totálka.

V mém případě jsem byl schopen si za plnění od pojišťovny + prodej zbylého vraku, koupit stejný typ fungl nové motorky.

1 reakce

Frankie
Frankie 01.04.2023 v 11:45

Právě, že jsem ji nekupoval novou, ale jetou. Takže možná dostanu to, za co jsem jí koupil. Za to si ale jinou nekoupím, protože prostě jetý Tenerky za rozumný peníz a navíc i s doplňky nejsou. Ta moje byla za pěknou cenu. Takže bych musel přitlačit. A to se mi nechce.
Pokud to budou opravovat v autoriz.servisu s využitím nových origo dílů, tak bych se opravy nebál. Pojezdil bych rok, dva a pak jí zase vyměnil za něco jiného jak je u mě zvykem
Prostě když mám dvě možnosti - dostat peníze (za který si ale jinou nekoupím), anebo mít opravenou pořád stejnou motorku, radši bych tu opravu.
No, příští týden to vezu do Yamahy, tak tam udělají nějaký cenový rozpočet a pokud nebude cena opravy přesahovat 100 procent ceny stroje, tak to opraví. Tak jsem předběžně domluvený s pojišťovnou. Tak se potom uvidí.....

Mann (1514) napsal 30.03.2023 v 09:49+1

Nóó .... mrknul jsem i na tvůj předchozí zápis v deníku Při té vší smůle to ale na štěstí dopadlo docela dobře. Přikláním se k názoru Milana 1963, život a zdraví je absolutní základ. To ostatní je sice mrzuté, ale podružné. Přeju brzké zotavení hlavně se dej fyzicky i psychicky do kupy, motorku si v klidu pořešíš později

Milan1963 (272) napsal 29.03.2023 v 22:49

Motorky je škoda, ale hlavně že jsi živý a relativně zdravý. Ber to nějak takto...

• nová sedačka

Žádná motorka není ideální. Nejinak je tomu v případě Yamahy Tenere 700. Všichni si vesměs stěžují na podvozek a houfně ho předělávají. Mně proti předchozímu BMW F800GS nepřijde o nic horší, možná právě naopak. Jasně, že

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Silniční vyjížďka.

Chtěl jsem si natočit své oblíbené zatáčky a ukázat, že na Tenerce může být zábava i když se jede jen po silnici. Nakonec jsem jel úplně jinam, než jsem původně rozmýšlel, do toho navíc konec jízdy poznamenala nepřízeň p

Vloženo: 24.10.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023
  • 4 motorky během týdne

Po týdnu stráveném s rodinou u moře (3 ženské) to chtělo nějaké odreagování :-D Jawa 250/590 Sport Venku hic jako kráva, člověk unavený a má chuť se svézt na něčem na pohodu. Na to je Jawka ideální. Je to malý, l

Vloženo: 27.08.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023