BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník k2j89
Vloženo 27.9.2022
Aktualizováno 22.10.2023

Obratnější než jsem čekal, pohodlné sezení, skvělá ochrana proti větru. Na tachometru bylo najeto 67713 km.

Motorka koupena od FIRMA:Luboš Sedláček - RedBikes (Věžnice - Velmi seriózní jednání. Možnost zkušební jízdy bez nutnosti složení kauce. Na čem jsme se dohodli, to platilo

První dojmy - Oproti K 1200 GT (2006) je daleko obratnější, asi na to má vliv nízko uložený motor, má o něco málo nižší hmotnost, přestože disponuje nižším výkonem oproti "Káčku", tak to není poznat, naopak v nižších otáčkách má výraznější zrychlení.

Doplňky na motorce - Jediný doplněk, který jsem zatím nainstaloval je redukce a plotna nosiče zadního kufru. Vlastně ještě jeden, podkova na nádrži na tankvak, tu jsem přehodil z "Káčka".
Doplněno 30.9.2022. Na motorku jsem dokoupil držák kamery, rozšíření bočního stojánku a adaptér na připojení telefonu místo nevigace. Držák kamery od Číňanů byl o 2 cm kratší, tedy nešel namontovat. Reklamace a bezproblémové vrácení peněz včetně poštovného. Ostatní pasuje jak má.
EDIT 22.10.2023
Držák na kameru vytvořen samovýrobou. Motocykl doplněn o ochranný rám válců a karoserie. Nejen, že to chrání, ale i líp to vypadá.

Průměrná spotřeba - 4.77857 l/100km

Měl jsem k 1200 GT (2006), najel jsme na něm přes 30.000 km a chtěl jsem změnu. Vybral jsem si R 1200 RT LC, protože jsem si chtěl vyzkoušet boxera a po přečtení několika recenzí, i když ne všechny byly lichotivé, jsem se rozhodl, že ho prostě musím mít. K prodejci jsem dojel na svém "Káčku" a od něj jsem odjel na Rtéčku. Zatím najeto 200 km, motorka mne ničím nemilým nepřekvapila. Cesta domů proběhla z poloviny v dešti, ochrana proti dešti a větru byla výborná. Samozřejmě jak jsem zastavil na křižovatce, tak na mne pršelo. Ve výbavě jsou vyhřívané rukojeti a vyhřívané sedačky. Jízdní vlastnosti dobré. Pravděpodobně vyměním peumatiky. Co k motorce ještě říct? Překvapilo mne jak je velmi snadno ovladatelná, jak rychle padá do zatáček. A samozřejmě, tady už je japonské ovládání blinkrů, takže jsme se musel přeorientovat, chvíli mi to trvalo. Dejte mi ještě nějaký čas a napíšu větší recenzi.
EDIT 22.10.2023
Na motorce mám za rok 2023 najeto přes 10.000 km, celkově něco přes 12.000 km. Moje zkušenosti jsou jenom pozitivní. Projeli jsme na ní přes 16 států nejen po Balkánu. Přestože jsem 2x vymetl pěknou díru v silnici a ta druhá byla fakt veliká a skrytá ve stínu, takže jsem nestačil ani přibrzdit, tak jsme v pohodě dojeli domů. Ráfek udržel tlak v pneumatice, tlumič řízení pobral většinu vibrací způsobených naraženým ráfkem. Díky výměně sedla za sedlo s gelovou vložkou a neklouzavým povrchem se mi na motorce jezdí velmi dobře, to mně na ní zprvu trápilo, že při každém zabrždění jsem já i moje manželka klouzal vpřed. Jinak jízdní vlastnosti perfektní, ovladatelnost velmi dobrá. Spotřeba pozitivní. Ochrana před deštěm a větrem na velmi solidní úrovni. Je to dvouválce, tak je zapotřebí mít na mysli, že velmi nízké otáčky mu nedělají dobře. Při řazení je dvojka a trojka hlučnější, ale při opatrném rozjezdu se dá i zde zařadit bez nepříjemného zvukového doprovodu. Olej to vůbec nežere, od výměny do výměny jsem neměl žádný úbytek. Pneumatiky Pirelli Angel GT II mi přijdou jako velmi výborné obutí pro tento motocykl. Nájezd 10.000 km zvládnou v pohodě, daly by asi i 12.000 km, ale já se je při servisu rozhodl vyměnit.

Pítrsliberec
Pítrsliberec napsal 26.11.22 v 19:40 10b.

wosty
wosty napsal 11.11.22 v 08:26 10b.

ten nástavec na stojan máš taky z číny?? mohl bys mi poslat odkaz? díkec

k2j89
k2j89 napsal 28.09.22 v 14:38

Díky Rudo

mastalko
mastalko napsal 27.09.22 v 21:12 10b.

Gratuluju, super stroj

k2j89
k2j89 napsal 27.09.22 v 15:03

Maty, neboj, určitě ještě nějaké fotky někdy přidám, ale jak sám píšeš, osobně je to vždycky nejlepší. A díky