renocar_unor

BMW F 650 GS Dakar (2006)

Vlastník pajzak
Vloženo 25.9.2022
Aktualizováno 28.7.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 9 záznamů

pali3x napsal 15.12.22 v 14:16

Teraz počas zimy podstupuje Dakar miernu údržbu. Síce je v super stave aj po odkrytí, ale predsa len je to r.v. 2005, takže má pár maličkosti, ktoré potrebujú vylepšenie. Je to zábava a získavame si takto spoločne "vzťah"
Už sa teším na sezónu...

pajzak napsal 20.10.22 v 13:23

Zdravím,tak to je paráda že máte svůj sen.Já tu svou kupoval s podobným stavem km.a dneska mám něco kolem 50 tis.Moc toho nenajezdím.A žádné větší problémy nemám a ani nebyly.Drobnosti jsou na všech vozidlech.Tak gratuluju a hlavně hodně šťastných kilometrů kolama dolů ???? pali3x.?

pali3x napsal 20.10.22 v 12:50

Tak pánove... Zohnal som Dakar (2005, ABS, výbava...) - taký ako máte Vy (pane "pajzak")
Dnes idem na skúšobnú jazdu (so skúseným motorkárom, ktorý uvidí chyby ), dúfam, že to klapne...
Majiteľ tvrdí, že Dakar má originálnych 32 000 km a nikdy nebol v teréne... Už som ho videl naživo a je SUPER (asi to bude pravda). Navyše je 20 km od mňa (bývam viacmenej v relatívne "po motorkách hladovej doline"...)
Samozrejme cena je o niečo vyššia, ako som plánoval dať, ale pochopil som, že moja pôvodná predstava je na pekného Dakara celkom nízka (prípadnými opravami, dovybavením... lacnejšej motorky by som sa za nejaký čas dostal na podobnú cenu) Zohnať podobný Dakar je takmer nadľudské úsilie / obrovská náhoda / šťastie? (ale o tom niekedy inokedy).
Po nejakých skúsenostiach ho sem určite pridám...
Nech žije DAKAR

pajzak napsal 27.09.22 v 18:36

Já jezdím většinou město a okolí a vejdu se do 4 litrů.To je myslím paráda.Mám ho od 2015 a stál mne tenkrat kokem 90 tisíc.Když to tak vidím,tak bych ho za to samé asi i prodal.To je fajn,když vlastně cena stojí a nepadá.Viiděl jsem minule prodávat r.2004 a za 115 tis.To mi přišlo teda dost a byl jsem dost překvapený.Přijde mi,že zmizely a koupit ho bude docela kumšt.A lepší to nebude.A možná to bude jednou i ceněný veterán ??.

pali3x napsal 27.09.22 v 11:30

Presne taký hľadám - 2 sviečkový Aj keď rozdiel v spotrebe je cca 0,5 litra (to som niekde čítal). Keby bol pekný Dakar za dobrú cenu, tak asi neodolám ani predošlému modelu. Ale prvú generáciu asi nie.

Sledujem inzerciu ani nie pol roka a zatiaľ boli "dvojsviečkové" Dakary 2 ks. Jeden s miernymi známkami používania za akceptovateľnú cenu a druhý NÁDHERNÝ a zachovalý kus (podobný stav ako vaša motorka) za o niečo vyššiu cenu (=toľko by som už nechcel dať).
Už len čakať... Viem, že to nie je úplne bežná motorka, ako napr Hornet, Fazer... Dokonca nie je ani veľa klasických F650GS v celkom slušnom stave za dobrú cenu (poniektorí predávajú strašne draho a dllllho).

Fyro
Fyro napsal 26.09.22 v 21:26 10b.

pajzak napsal 26.09.22 v 16:32

To nemám.Nikdo z mých kamarádů ho nemá.Ti co ho prodávají za ně chtějí opravdu dost peněz.A na některých je vidět že i jezdili po různých lesích a horách.Ale k tomu to je.To asi jen já jezdím asfalt ?.Myslím že kolem roku 2004 začali dělat dvojité zapalování a to hledejte.Má to dvě svíčky,lepší starty a nižší spotřebu.Já si také nechal poradit.Mám poslední model z 2006,pak už bylo Španělský Sertao.Tohle má ještě Rotax.Přeji dobrou koupi.

pali3x
pali3x napsal 26.09.22 v 14:33 10b.

Nádherný Dakar...
Presne na taký teraz čakám a on nie a nie sa objaviť v inzercii . No... Sezóna ešte len skončila, zima je pred nami.
Tak nech slúži bez problémov ešte dlhé roky a robí iba radosť

V každom prípade... Minule som bol pozerať predošlý model Dakaru (za daný stav a vek chcel pán dosť veľa peňazí).. Pre mojich 182 je to ideálne vysoká motorka s poriadnou "charizmou". K tomu dobrá povesť, nízka spotreba... No - pre ľudí ako ja je to úplný ideál. Vlastne moje zámery sú podobné ako máte Vy = kratšie jazdy do najväčších "zapadákovov" (na vyvetranie hlavy), časom sa uvidí... Ale myslím si, že Dakar odvezie človeka na "kraj sveta" a späť Nie každý potrebuje silnú motorku.

Vlastne pôvodne som uvažoval o niečom ako Royal Enfield Himalayan a... Nakoniec som sa dopracoval k tomu, že síce BMW Dakar je staršia, ale momentálne lacnejšia a dlhodobo preverená motorka, ktorá až tak netrpí nedostatkom výkonu. A navyše je aj krajšia. Nie žeby Himalayan nemal "charizmu"...

Otázka: Nemáte niekto na predaj podobného Dakara?

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 26.09.22 v 08:44 10b.

Krásnej DAKAR šetřím si na něj