Kawasaki ZX7R (1998)

Vlastník Bigulin
Vloženo 23.9.2022
Aktualizováno 12.10.2022

Je to úchylné, ale mám pro ni slabost. Je to ta nejzelenější věc, kterou jsem kdy viděl. Její barva je tak ostrá, že by vám dokázala vypálit oční sítnice.

První dojmy - Patří k tomu nejlepšímu, co Kawasaki ve své dlouhé historii vyprodukovala. Vycházela ze svého předchůdce Kawasaki ZXR-750, která se už tehdy pro některé trhy označovala jako ZX7R, a s tímto strojem získal Scott Russell v roce 1993 titul WSBK.nestalo. Byla moc těžká, zavalitá a přišla pozdě. Ninja na ostatní prostě neměla. A přesto se stala legendou. V dobách dvouletého inovačního cyklu měla být už dávno nahrazena něčím lehčím, pevnějším a výkonnějším. Tahle motorka ale žila dál a vydržela v oficiální nabídce Kawasaki do roku 2003, což je samo o sobě pozoruhodné.

Doplňky na motorce - Zatim jsem jí dal do 100% technického stavu-přes zimu snad i původních barev.

Jedná se o jeden z posledních superbiků nepoznamenaných elektronikou a euro normami a o skutečně ryzí sportovní stroj. Ani po více než dvaceti letech, kdy byl představen, jsem se s ním na okruhu v Brně neztratil. Ninja ZX7RR dokáže být zdatným soupeřem podstatně mladším motorkám. Přestože byly tyto stroje velice málo poruchové, jejich zpracování tak příkladné nebylo, takže některé díly poměrně brzy rezivěly.
Kawasaki ZX-7R
Váha s náplní: 227 kg
? míle: 10,7 vteřiny / 207 km/h
Max. rychlost: 265 km/h

Pitbullterier
Pitbullterier napsal 31.10.22 v 18:05 10b.

Jo měl jsem ji. Jo měl jsem pod zadkem i mnohem lepší a novější. Ale z žádné nebyli takové emoce, nadšení a zážitky.

callowsick
callowsick napsal 23.09.22 v 19:54 10b.

Dobrej devadesátkovej chuligán