YCF LITE F88S (2020)

Vlastník Maho
Vloženo 22.9.2022
Aktualizováno 5.2.2024

Je to super prdlátko pro děti a jezdí na tom syn, ale než trochu povyrostl ztrestal jsem ho touláním po okolí a nebyl problém 15-20km výlet.

Motorka koupena od FIRMA:Dalfos-moto (Libenice) - Doporučuji. Pity žijou, závodí na nich a rozumí jim.

První dojmy - Dobře chytá, je to lehoučký a na normální přemisťování paráda. Lite je určený pro děti a tak pokud na něm jede dospělý je potřeba se k němu chovat slušně. Výlet 20km není vůbec problém. A tím jak je to lehké nezastaví mě ani spadlý strom. Prostě Lite přehodím.

Zkušenosti po 6ti měsících 18ti motohodinách. Přední kolo vyměněno za 12. Koupil jsem pro děti , ale jezdím na tom sám (85kg), Zpracování je povedené a moto pořád vypadá pěkně. Ježděno po loukách, lesích, polních cestách. Je to takový odreagovač po práci a super zábava. Dá se na tom zakrosit nebo se jen tak potoulat po okolí. Není to na skákání, ale to od moto v této cenové kategorii nečekám. Spolehlivost zatím bez poskvrny, neřešil jsem krom upadlého šroubu na krytu řetězu a rozpárané zadní pneu mojí vinou nic. Starty super. Jediné co bych na moto vylepšil jsou tlumiče. V lese je to takový kostitřas, protože moje vaha a malá kola 12" a 10" mají prostě svoje limity. Lite F88 je základní model, ale myslím že s modelem START F88 který je o 12500kč dražší a má lepší podvozek se tato věc dá vylepšit. Celkově jsem s pitem opravdu moc spokojený, myslím že za ty peníze je to max co člověk může dostat. Pitovi dávám celkově 4 hvězdičky.

zkušenosti po 38Mth Francouzská Čína o které se píše jako nejlepších pitech v kategorii? Ještě ukáže čas, nicméně zatím potvrzuji. Syn na tom lítá tempem, že mám problém mu na mojí 150ccm stačit a co je nejlepší, sám si to našlápne. (od 8mi let 30kg) Není problem blbnout na trati nebo na tu trať dojet po ose. Mám zkušenost i s jedním čistě čínským pitem od bratrance. Začínají být viditelné poškození díky špatné, nebo slabé konstrukci. Je fakt zajímavé, že mohu takhle srovnávat a vidět rozdíly.

Nicméně zpátky k YCF. Neb se mě zamlouvá, přibyl do rodiny druhý Lite f88 2021 pro druhé mrně, které zatím drandilo Stomp Juicebox 90. Novější model má lepší karburátor, z katalogu YCF jsem doplnil 12 palcové přední kolo, snížené sedlo a sadu pro snížení zadního tlumiče. Tohle je na YCF v kategorii pitů bezkonkurenční. Spousta doplňků, tuningových dílů a vylepšení jak je znám od renomovaných výrobců. Stačí se podívat na katalog 2022: https://www.ycf-sho...nyAN1qcaAjKhEALw_wcB . Servisní interval na ventily deset motohodin se mi zdá přehnaný, protože podle mých zkušeností není co seřizovat. Dle starších pramenů je vůle u sacího 0,1mm / výfukový 0,15mm. V novém manuálu je sací 0,08
až 0,1 / výfukový 0,1mm . Olej měním po 10mth pravidelně (0.9l), motor nemá jak je u těchto jednotek zvykem olejový filtr. Ozkoušen Yacco MVX 10w-40 - pětilitrovka je z rozumný peníz.

Maho
Maho napsal 20.12.22 v 18:32

Trýzniteli: v pohodě... Zelináři: Díky

Zelinář
Zelinář napsal 23.09.22 v 11:47 10b.

...a me se to libi . S tema lesama je to tezky, kdyz mu z toho nic nechcije, tak trocha toho zkypreni prece nemuze uskodit

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 23.09.22 v 09:31 1b.

Za jízdu po lese. Předpokládám tedy, že to není váš les.