Husqvarna FE 250 (2017)

Vlastník Alfonc
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 29.12.2022

Sňatek z rozumu, který rychle přerůstá v zamilovanost. Perfekně mi motorka sedla a těším se na každou minutu jízdy.

První dojmy - Kamarád mi nabídl svou hodně nevyužitou Husqvarnu FE 250, která je sice staršího data výroby, ale najeto měla pouze a jen 30 mth a stav byl...no, jako nová.

Když se naskytla možnost koupit od kamaráda motorku ve stavu nového stroje, rozhodl jsem se zkusit prodat svého milovaného Freeridera. Peníze jsem po prodeji KTM odnesl přes ulici a do garáže si dotlačil krásnou a téměř nejetou Husqvarnu FE 250. Po prvním seznámení jsem pochopil, že po Freerideru jsem nemohl pořídit lepší enduro.

Po koupi jsem pořídil zadní pružinu, odpovídající mojí váze (jsem o 30 kg chudší jak původní majitel), přenastavil pozici řidítek (jsem menší o 20 cm než původní majitel) a bylo vlastně připraveno. Dopoledne jsem jezdil na mapu 1 a říkal si, že i to je až až... odpoledne jsem přepnu na mapu 2 a ta už tam zůstala na furt

Motorka mi neskutečně sedla a těším se na každou minutu ve stupačkách.

Je tu konec roku 2022 a protože jsem dost bojoval se zdravím, nebylo mnoho možností jezdit. Zkušeností není tedy tolik, kolik bych si přál, ale tři postřehy přeci jen mám. 1) na HQ jsem se odvážil k účasti Kuklíkojc závodu R'n'R a díky FE250 jsem si závod neskutečně užil! Bylo to pro moje dovednosti náročné, nikoliv však nemožné. Odnesl jsem si ze závodu pár modřin, naraženin a vykloubený palec na ruce, ale vše vyvážila euforie a neskutečná radost z toho "že jsem to dal!" 2) čtyřtaktní dvěpade je pro spoustu lidí "čajíček", ale z mého pohledu musím říct, že je to naprosto SUPER! 3) Motorka má sice 5 let, ale díky minimálnímu použivání, měla ještě původní pneumatiky. Od pohledu jim nic nebylo, ale když jsem byl s kamarády jezdit v listopadovém "usmrkaném" počasí, velmi rychle jsem pochopil tvrzení výrobců, že pneumatiky si své vlastnosti udrží max. 4 roky. Pneumatiky na mokrém podloží vykazují minimální funkčnost a z jízdy se stává trápení. Takže hned přezout a jízda je opět zábava a radost. Už se moc těším na rok 2023!

Sete
Sete napsal 25.04.23 v 08:07 10b.

Super stroj! Mám teď v garáži čerstvě KTM 1290 SAS a přesně takové lehké enduro by se mi k ní líbilo

Hříbek
Hříbek napsal 21.09.22 v 13:21 10b.

Pecka 250 je super hračka