Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (1998)

Vlastník Hayan
Vloženo 16.9.2022
Aktualizováno 16.9.2022

Hayabusa, srdcovka od první do poslední chvíle našich cest.

První dojmy - O první generaci Hayabusy jsem se doslech od kamaráda, který mi ji poradil jako řešení mých tužeb po rychlém cestování. Vlastně jsem neznal nikoho, komu by se líbila, ale já byl nadšený od prvního dne. Podle mě byla mnohem hodnější a pohodlnější, než Ninja 12, jediná jen krátce zvažovaná varianta.

Motorku bych doporučil pro - Naprosto všem. Když se vám líbí, neváhejte. Jezděte na jistotu na dvě třetiny své komfortní zóny a Busa vám vše vrátí. A až budete potřebovat bezpečně předjet, stane se to dřív, než na to pomyslíte.

Tuhle motorku sem dávám jen abych si tady skompletoval historii. Najezdili jsme společně různě po Alpách tisíce kilometrů. Nenasytný cesťák, který mě hrozně bavil, poskytoval moře krouťáku a koní, z nichž některé v nejvyšších spektrech otáček jsem nechal vždy odpočívat. Bohatě mi stačilo střední pásmo, kde je jich bylo stádo vždy připravených vyrazit. Jednou jedinkrát jsem neodolal, ale byl to krystalický strach a upřímně obdivuji všechny, kteří se nad 300km hranicí pohybují při každé příležitosti.
Nicméně kde to šlo, cestoval jsem rád rychlostí nad 200, což je pro tenhle stroj pohodlná cestovní rychlost. Kdo jezdil, potvrdí. Ale nejlepší byly vracečky v Alpách, kde nemusíte řadit a kocháte se v nekonečných vlnách krouťáku, Buse je jedno, jestli veze jednoho nebo dva, uvezla by pět lidí.

Naše společná cesta skončila v Passau, kde jsem nedostal přednost z vedlejší a v nevelké rychlosti se čelně střetl s bokem černé audiny. Bohužel můj celoživotní parťák, ženuška, mi přeletěla přes ramena tak nešťastně, že už se s dosavadním klidem nikdy na tandem nevrátila. Ještě se mnou pár výletů přetrpěla, ale bylo jasné, že jsme společně dojezdili.

Totálku zaplatilo pojištění viníka, i když se to na mě snažil hodit, policisté byli skvělí, nebylo co řešit. Přes následující zimu jsem nechal za vyinkasované peníze stroj opravit, zkusil ještě pár výletů, ale bylo jasné, že s Haya bušením je konec.

Ale ne nadlouho ?

sfv
sfv napsal 19.09.22 v 18:30 10b.

Haya LEGENDA!

pali3x
pali3x napsal 19.09.22 v 10:37 10b.

Hayabusa bola kedysi skvelým námetom na plagát do izby... Ale keď si uvedomím tú SILU... chlpy sa mi ježia
A ženuška... Ak jazdenie nemala v krvi a nebola to jej celoživotná túžba, tak už možno potrebu jazdiť nebude pociťovať. Máte šťastie, že to "nezakázala" aj vám. Ženy sú u motoriek často veľkým problémom. Sú aj také, ktorým to nevadí a po svadbe zrazu začne... Mám kolegu motorkára, ktorý je slobodný - asi práve preto. Ďalší kolega poslal preto snúbenicu "k vode". Niekedy je to boj... Stať sa môže čokoľvek a nebezpečenstvo číha na každom kroku (minule som išiel okolo nehody, kde pick-up po náraze skončil takmer na chodníku...). Nejaké potenciálne nebezpečenstvo predsa nepokazí naše sny...

Hlavne, nech sa už žiadna nehoda v budúcnosti nevyskytne

hansdorf
hansdorf napsal 17.09.22 v 06:59 10b.

Skutečně jsem si nemyslel, že H. by mohla být tak skvělým cesťákem , jak píšeš.
Ten karambol v Rakousku mě mrzí, zejména s ohledem na tvoji polovičku. Ale nikdy neříkej nikdy , snad se to časem ještě spraví. ( ale netlačit na pilu )