BMW R 1100 RS (1994)

Vlastník novekostatko
Vloženo 12.9.2022
Aktualizováno 12.9.2022

Pohodlný sporttourer na cesty. Líbí se jí jezdit hlavně rovně.

První dojmy - Po předchozí K100RS jsem měl představu, do čeho jdu. Je to rozdíl oproti řadovému motoru, start motorky vzbudí každého V té polokapotáži opticky působí víc do terénu, než na silnici

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, kdo má alespoň trochu sílu v rukách

Po zkušenosti s K100RS jsem uvažoval, že k BMW prostě patří boxer (dneska si to až tak nemyslím). Projev motoru je zajímavý, pod 2500 ot raději nejezdit, je to vibrátor. A stejně tak od 4500 ot., také vibrátor. Takže jezdit v otáčkách 2500 - 4000, potom je to celkem pohoda. Dálniční 130 km/h je cca 4200 ot, takže když to není přes celou republiku, tak se to dá. Plyn je trochu ucukaný, když ho zavřu, je to jak vzít za brzdu.
Motorka nejraději jezdí rovně, do zatáček je potřeba trochu síly. K brzdám nemám připomínek, dělají co mají.

Komfort tak nějak v pohodě. Na velkých nerovnostech to přece jenom trochu bouchne. Plexi mi přijde, že je jedno v jaké poloze. Nohy jsou trochu víc zalomené, než bych chtěl, ale jezdim jenom kolem komína a 70 km do práce, tak mi to nevadí.
Co mi opravdu nevyhovuje, je poloha řídítek. Jsou hodně vepředu a dole a to je mám nadoraz k řidiči. Existují na to dvě řešení - buď koupit nástavec na tu lištu, po které se dají posouvat. Je to potom asi 5 cm k řidiči a 3 cm zvýšení. Nebo se prodávají celé nové horní brýle s držáky superbikových řídítek. Ani jedno řešení není levné a než do toho zainvestuju, chtěl bych to někde vyzkoušet. Bohužel nemám kde.
Potěšila spotřeba, v kombinaci okresky/dálnice/město víceméně legální rychlosti 5 litrů.

Ještě musím pořešit světla. Jezdím kromě mrazů furt, takže i za tmy a tahle mašina svítí fakt mizerně. Chci tam dát přídavná světla, ale na téhle motorce není moc možností kam je dát tak, aby měly účinnost a zároveň splňovaly vyhlášku. Ale našel jsem firmu, co prodává padáky, na které by to snad šlo dát. Sice to znamená investici do padáků, ale to se neztratí.Pokud máte někdo zkušenost, poraďte.

Obdélník
Obdélník napsal 21.02.23 v 11:24 10b.

Parádní kousek. Krásně zachovalý.
S tím zatáčením se mi to nezdá, mám taky jednu a zatáčení bez problémů.
Jen se zeptám. Kam jezdíš na servis v Lounech a okolí ?

Vmax1800
Vmax1800 napsal 03.10.22 v 07:39 10b.

Moto je spolehlivé a nenáročné. Ale ty řídítka to je věc také řeším.