Honda CBR 1000F (1992)

Vlastník Ondroskok
Vloženo 3.9.2022
Aktualizováno 3.9.2022

Třicet let stará krasavice ve velmi pěkném stavu, na tehdejší dobu nadčasový stroj.

Honda ST 1100 Pan European: Odradila mne velikost a váha, i když cbr 1000f není zrovna žádný drobek

První dojmy - Tvl ta je obrovská :)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych každému kdo má rád stroje staršího konceptu, a hledá silnou pohodlnou mašinu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, zakázkové turistické sedlo, centrální kufr Givi, a 2x boční kufr Krauser.

Jezdil jsem 15let na Suzuki gs 500e, letos jsem opět po pár leté pauze z důvodu stavby domu a nedostatku času oprášil stroj, a tak nějak usoudil, že uzrál čas na změnu. Jednak už dnes jezdím z 90% s manželkou, což je na gs 500 celkem utrpení a taky jsem chtěl po letech změnu, dnes mi jde spíš o pohodu na delší trasy. A protože jsem chtěl opět nějakou klasiku z 90. let, skončila mi nakonec v hledáčku Honda cbr 1000f.
Měl jsem štěstí, neboť po nedlouhém hledání jsem objevil, krásný zachovalý stroj, v turistické výbavě (3x kufr, zakázkové sedlo, vyhřívané rukojeti). Hned mi padla do oka, a věděl jsem, že je to přesně ta mašina, kterou hledám. Šlo mi hlavně o to aby byl stroj zachovalý "z venku", na motor jsem zas tak nehleděl, ten si zvládnu opravit vždy, nicméně i ten zdá se býti ve slušném stavu.
Na začátku panovala mírná nervozita z velikosti, váhy a taky respekt z výkonu, ale všechny tyto pocity odezněly téměř okamžitě po pár km. Motorka je velmi pohodlná, zátah má neskutečný, ovladatelnost moc příjemná, díky svojí váze jede motorka jak po kolejích, v zatáčkách velmi stabilní. Sedla mi okamžitě do ruky, a je to láska.
Když vezu manželku tak ani nevím, že za mnou sedí, té motorce je to úplně fuk :)

Datlík
Datlík napsal 21.09.22 v 06:59

Nedělej ze mě blbce, vím, že motorky s věkem nebo nájezdem můžou brát olej. Motorek mi prošlo rukama dost, ale nebudu kupovat motorku, když v ní neni olej, to si radši počkám na jinou... Na co si přidělávat starosti . Jinak motorka byla pěkná, ale když i prodejce usoudil, že je něco špatně, tak jsme se v dobré rozešli. Sám mi ji nedoporučil a ukazoval mi jiný stroj. ( Připravoval na prodej zzr 1100 ) Nakonec jsem pořídil CBR z roku 97 v top stavu. Bez úniku olej... Přeji aby Ti dobře sloužila

Ondroskok
Ondroskok napsal 20.09.22 v 17:09

Pro Datlík: Motorka je na tom lépe než si myslíš, když se u 30 let starého stroje tratí olej, nemusí to hnedka znamenat, že "žere olej". Mimochodem už jsi někdy viděl jak hulí motor co bere olej? Evidentně ne...
Kdyby jsi ji dal šanci, a kouknul se do útrob, zjistil by jsi na první pohled (stejně jako já), že se jedná o mimořádně zachovalý stroj. Taky by jsi zjistil, že únik oleje je okolo výpustného šroubu, a olejové vany, což je asi jádrem celého problému.
Každopádně ať má motor za sebou co má, je v dobré kondici, má kompres, chytá na žblebt, nehulí...
Olej který jsem z ní vypustil byl čistý, bez kovových šupinek a úlomků, což jenom podtrhuje slušný stav.
Takže bych ti vlastně měl poděkovat, že jsi mi ji tam nechal
Pro pro ilustraci přikládám pár fotek.

Datlík
Datlík napsal 09.09.22 v 19:46 6b.

Tuhle jsem chtěl koupit před měsícem, bohuže motorka za studena bez oleje( dolejvalo se předemnou půl litru aby byl, alespoň na min) Doufám, že Tě prodejce upozornil, že motorka žere olej... Jinak je hezká a za jajímavé peníze byla na prodej.

Jirka.46
Jirka.46 napsal 05.09.22 v 15:30 10b.

Hodně zachovalé Pěkné CBR

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 04.09.22 v 09:30 10b.

Krasavice i po těch letech