BMW F 900 R (2022)

Vlastník MaťoPuťo
Vloženo 29.8.2022
Aktualizováno 18.10.2023

Naháč vyššej strednej triedy ktorý je nabitý technológiami a tou najvyspelejšou elektronikou.

Motorka koupena od MD-Bavaria Žilina

Ducati Monster: důvod neuveden
Yamaha MT-09: důvod neuveden
KTM 890 Duke R: důvod neuveden
Triumph Street Triple RS: důvod neuveden

První dojmy - Motorka tak trochu klame telom. Jej športový vzhľad sa úplne nepretavuje do jazdných vlastností. Dizajn je moderný ale konzervatívny. Motoru chýba vykonáva špička akú má napríklad Duke 890. Príliš veľké zalomenie nôh v kolenách by mohlo vyriešiť vyššie sedlo ktorých je ale v ponuke hneď niekoľko.

Motorku bych doporučil pro - Pre tých ktorí sa na motorke nielen radi vozia ale sa na ňu aj radi pozerajú.

Dá sa povedať že motorka si našla mňa. Doba je všelijaká a ja som rád aspoň za ňu. Skúšal som Monster, F900R, Duke 890, MT-09 SP a na každej som našiel niečo čo mi vadilo.
Jazda je príjemná s pocitom výborne poskladanej motorky. Displej a predné svetlo vám dávajú najavo že nesedíte na rozpočtovej motorke.
Technológie si však vyberajú svoju daň v podobe vyššej hmotnosti. Dynamike určite nepridá ani motor ktorý sa síce nechá s ochotou vytáčať ale nič závratné tam hore na vás nečaká.
Motorka je už na pohľad veľká čo mi vyhovuje. Monster a Duke sú v tomto smere úplne z iného cesta. O ovládateľnosti týchto dvoch motoriek si F900R môže nechať len snívať.