renocar_unor

Yamaha MT-03 (2022)

Vlastník honzahonza
Vloženo 28.8.2022
Aktualizováno 28.8.2022

Super motorka. Splňuje to co jsem o motorky očekával a příjemně mě překvapila jízdními vlastnostmi.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové) - Prodejce ochotný vše mě vysvětlil. Motorka byla objednaná a přichystána na smluvený datum.

Yamaha YZF-R3: Měl jsem Kawasaki Ninja 250r a Yamaha YZF-R3 byla podobná, ale nakonec jsem se rozhodl ke změně a udělal jsem dobře. MT-03 mě vyhovuje jak jízdními vlastnostmi tak posezem více..

První dojmy - Mám najeto zhruba něco přes 1000 km. Je po garančním servisu, tak ji můžu více točit do otáček. Krásný tah od spodu, do zatáček letí a padá skoro sama. Každým km cítím, že mě sedí čím dál více a více. Výkon akorát.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro začátečníky, ale i pro jezdce co se vrací do sedla po x letech. Ale tak do výšky postavy do 175 cm. Kdo má rád jízdu v zatáčkách a hravost motorek, tak si přijde na své. Rozhodně není na rychlost , ale naučí hodně i odpouští.

Doplňky na motorce - Mám na stojanu nainstalovaný podpůrný stojánek pro lepší stabilitu při stání. Objednaný je originální plexi, tak uvidíme kdy přijde .

Jezdím tak do 110 km/h a jsem rád, že je tam ještě rezerva. Koupil jsem si na stojan přídavný a motorka má lepší stabilitu. Je v plánu ještě origo plexi, které je na cestě , tak uvidíme ten efekt.
Je to dobře ovladatelná motorka, nízká a lehká. Výška sedla je 780 mm nad zemí, takže spíše pro postavy do 175 cm. Spotřebu mám kolem 3l na 100km. Světla svítí perfektně a dálkové ještě lépe. Posez je defacto rovný, ale může se i trochu zalehnout. Není to motorka na bláznění, ale hbitá je. Naučí, má svůj svět a charakter.
Kdo chce jezdit na rychlost, tak se musí podívat v jiných oblastech. Toto je spíše na pohodu, užívání si jízdy. Doporučil bych ji pro začátečníky, ale i ty kteří se vrací k ježdění po delší době. Má 32 kW, ale kdo si nechce honit ego, tak mu bohatě stačí na pohodové ježdění. Rovinky má ráda, ale zatáčky ještě raději. Tam je jako ryba ve vodě, takže pro hračičky jako jsem já ideál. Její obratnost je neuvěřitelná. Na dálnici určitě není stavěná ale to jsem věděl už od začátku, a naopak mě to vynahrazuje právě tou hravostí a jízdními vlastnostmi.