Kymco Xciting 400 (2022)

Vlastník kajic
Vloženo 28.8.2022
Aktualizováno 24.10.2022

Už delší dobu jsem chtěl přesedlat z Burgmana na něco většího okolo 400 cm3. Kymco nebyl úplně favorit, ale koupil jsem zánovního za rozumnou cenu a zatím maximální spokojenost.

Motorka koupena od FIRMA:CITY MOTO (Plzeň 3-Jižní Předměstí

Suzuki AN 400 Burgman: První idea zůstat u Suzuki narazila na cenu. Téměř 200000,- za skůtra jsem nebyl ochoten dát
Honda Forza 350: Můj TOP favorit, bohužel dostupnost tragická. Na nové jsou ohromné čekací doby, zánovní prakticky nejsou.
Yamaha X-max 300: Na mě bohužel malá. Potřebuji si natáhnout nohy.

První dojmy - Jedná se o zánovní motorku, kupovanou s 1400 km na tachometru, stále 1,5 roku v záruce. Splňuje to co jsem chtěl, mnohem větší komfort a výkon, takže nyní nejsou přesuny po dálnici žádný problém. Dle mého názoru má velice povedený design. Největší negativum, je malý prostor pod sedlem, ale topcase to řeší.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce výšky 180cm a více co chtějí vyrazit i na delší výlet.

Doplňky na motorce - Pouze topcase Kappa K43NMAL, větší plexi.Puig

Hned první cesta domů bylo skoro 150 km a dorazil jsem naprosto nadšen. Co mě překvapilo je oproti Burgmanovi poměrně vysoký posed, se svojí výškou 183 cm tak akorát dosáhnu na zem. Výkonu tolik, že dálniční tempo není problém, podvozek z mého pohledu komfortní (i když v recenzích se uvádí, že zadek je tvrdý), velká kola si poradí i s českými okreskami, brzdy opravdu brzdí. Zrcátka perfektní a velká, netřepou se, takže mám přehled co se děje za mnou.

Systém Noodoe jsem zatím nevyužil, pouze vyzkoušel na místě, třeba ho na některém výletě prubnu (navigaci).

Taková drobnůstka - motorka se překvapivě lehce dává na hlavní stojan. U bočního stojánku potěší ruční brzda.

Po více než 1000 najetých kilometrech jsem změřil průměrnou spotřebu - 3,4l v převážně městském provozu mě příjemně potěšilo.

Milan1963
Milan1963 napsal 28.08.22 v 18:39 10b.