Yamaha YZF-R1 (2012)

Vlastník W_P
Vloženo 8.8.2022
Aktualizováno 8.8.2022

V nemocnici jsem se nudil, takže jsem měl dost času na to prohlížet inzerce. Nakonec padla volba zase na K5, ale chtěl jsem se podívat na tuhle R1...

Suzuki GSX-R 1000: chtěl jsem zase K5, ale tahle limitka byla láska na první pohled

První dojmy - Dělá to kravál, v nízkejch otáčkách se to klepe jak drahej pes. Zlatá sůza se sametovým motorem

Motorku bych doporučil pro - Pro blázna jako jsem já, pro běžný využití je k ničemu :-D

Doplňky na motorce - Padáky, jinak v továrním

V pátek mě pustili z nemocnice, v sobotu jsem se na ni jel podívat. Dopadlo to jak to dopadlo, jinak bych to tady nepsal.

V porovnání se Suzuki to má podobně "pohodlnej" posed, o trochu víc v předklonu, ale zase méně zalomený kolena. Jako super bonus beru přešitý a zvýšený sedlo, na mou sešroubovanou pánev ideální.

Co se týče slavného big bangu, tak zatím mám smíšený pocity. Do 4 tisíc otáček je to ucukaný víc než SVčko, skvěle to jede tak od 7 tisíc, na 12 to zase zdechne. Po 2,5 letech se sametovym zátahem K5 od volnoběhu až po omezovač je to docela šok.
Ale docela mě to baví.

Kapitola sama o sobě je zvuk. Při koupi tam byly koncovky RP bez tlumivky. Při jízdě kolemjdoucí uskakujou do křoví, dělá se popcorn při každym ubrání plynu, při podřazení funguje jako zapalovač. Velmi efektní, ale ne moc efektivní.
Jen za jízdu od prodejce ke mě domů mě z toho tak bolela hlava že to chtělo změnu. Buď pořád nosit špunty, nebo tam dát originál.
I s továrním výfukem zní moto dobře, dunivý zvuk crossplanu při každém otevření plynu mě baví.

Podvozek funguje dobře, brzdy standartně yamaha umí. Jízdní módy bych zhodnotil že B je trochu zpožděná odezva plynu, dobrý tak na popojíždění do města. STD je tak akorát, A je plyn On/Off, nic mezi.

Jako poslední chci zmínit vzhled. Není pro každého, ale mě se ta obluda líbí. Faceliftovanej předek má správně nasranej výraz, celej předek je širokej jak nafouknutej balón, a prdel je krátká a tlustá. 4erveno-bílá je krásná kombinace a limitovaná edice je třešnička na dortu.

Motofighter
Motofighter napsal 12.08.22 v 21:30 10b.

Super popis, alespon se chodci nepletou pod kola .

MilanR1
MilanR1 napsal 12.08.22 v 10:14 10b.

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 10.08.22 v 13:53 10b.

super

BENDER8
BENDER8 napsal 09.08.22 v 22:59 10b.

Paulano
Paulano napsal 09.08.22 v 10:15 10b.

Krasavice!