Honda Forza 350 (2022)

Vlastník Codo
Vloženo 1.8.2022
Aktualizováno 31.3.2023

Standardní Forza 350, odstraněný ovladač mobilu (krám, kterej nepotřebuju a nechci, navíc překáží při zatáčení).

Motorka koupena od FIRMA:Nokamoto (Hradec Králové) - Nokamoto nemá chybu

Honda ADV 350: Jezdím výhradně silnici, tam je Forza lepší (ochrana...).

První dojmy - Kupoval jsem fungl novou, takže pro hodnocení jsem chtěl najet aspoň prvních pár stovek kilometrů.

Motorku bych doporučil pro - No tomu, koho už přestává bavit pořád kvedlat levou nohou, jezdit na krev s ječícím motorem, honit vodu a nebo baby. Kdo už ví, co je skútr a hledá to nejlepší v kategorii GT a je ochotnej vyměnit výkon velkýho motoru za stále pořád slušnou dynamiku a hravost lehčí motorky, aniž by musel nějak výrazně slevit z jízdních vlastností.

Doplňky na motorce - Vyhřívaný gripy, Top case smart honda.

Recenze Forzy 350 byly veskrze příznivý, ostatně na jejich základě jsem se pro ni rozhodoval. A dnes, po pár stovkách kilometrů, nezbývá, než s nimi souhlasit. Forza je skvělá. Dovolí příjemně svižnou a jistou jízdu, motor je čím dál víc supr, brzdy si postupně sedají a taky jim není co vytknout. Motor si hladce přede a přitom dává slušnou dynamiku. Okresky jsou pro Forzu ta pravá voda. Projel jsem si dnes Orlický hory a musím říct, že to byl zatím nejpohodovější vejlet, co jsem tam kdy jel. Do zatáček jde bez přemlouvání, jízda je jistá, ale zároveň hravá, ze zatáčky táhne suverénně a příjemně. Až to na danej objem umí překvapit. Člověk se za jízdy nepere ani s váhou, ani s výkonem, ani s brzdami, ani s podvozkem, s ničím. Je to opravdu top skútr střední třídy kategorie GT. Jediná připomínka je k zrcátkům. Vidím v ních dobře, ale mrtvej úhel je přímo za mnou docela širokej, takže člověk nevidí, co se děje přímo "za prdelí". O jiný motorce za sebou prostě nevím. To jsem u ostatních motorek obvykle eliminoval pravým zrcátkem. Tady to nefunguje. Jinak podvozek sice není žádný jemný cenduro, ale naprostou většinu specialit našich silnic dává s dostatečným přehledem, podvozek nekope ani z člověka nevytřese duši. Spotřeba odpovídá proklamacím výrobce už teď, a to ještě není zajeto. Sezení je pohodlný, prdel se jen tak neotlačí. Poloha nohou fajn, možnost dostatečný změny. Polohovatelnej štítek nemá chybu. Úložný prostory (s top case originál Honda SMART) víc než dostatečný. Kromě basy lahváčů se dá odvézt snad cokoliv, myslím tím takový ty cestovní věci na vejlet, a to i na pár dní. V jednom Určitě bych se nebál s forzicí vyrazit i na delší dovolenou. Příjemnou maximálku na cdestování tipuju kolem 120. Bezklíček je překvapivě příjemná věc, rychle se zvykne. A nějakej celkovej dojem - Forzu 350 určitě ano. Za mě to je prostě pecka. Opravdu spokojenost veliká. Neměnil bych.
Přes zimu jsem si přimontoval origo držák navigace TomTom. Chtěl jsem navigačku nad budíky, aby nic nekryla, a povedlo se, i když to dalo trochu přemýšlení, jak odstranit klepání relativně těžký navigace., visící na plastech krytů. Už na plastech nevisí a mám navigaci v zorným poli. Jsem rád, že to šlo rozumně vymyslet

Davybox
Davybox napsal 03.05.23 v 18:59 10b.

Jak jsi odstranil to ovladani mobilu?

Myschan
Myschan napsal 01.02.23 v 13:44 10b.

Krásná a užitečná

vasa1975
vasa1975 napsal 19.11.22 v 17:41 10b.

super taky sem se dočkal

Vlada
Vlada napsal 09.10.22 v 13:40

super skutr ! Už mám taky objednáno...

Warann
Warann napsal 07.08.22 v 20:59

Kámo tak ještě jednou gratulace, je fajn, že ses taky dočkal. Snad brzo naživo srovnáme s mým červeným ADV 350 .

Jinak jsem zvědav, jak budeš časem hodnotit ten topcase. Za mě je to jedna z mála věcí, která mi ne zcela vyhovuje.