Honda XL 700V Transalp (2011)

Vlastník kiffrr
Vloženo 19.7.2022
Aktualizováno 20.7.2022

Rakousko 2022

Vloženo: 23.08.2022, Uskutečněno: 18.08.2022, Stav tachometru: 73044 km, Zhlédnuto: 47x

Výlet na motorkách 2022 – Großglockner Hochalpenstraße, Goldeckstraße, Nockalmstraße
Po dlouhých letech bez motorek, které by byly schopny dojet někam daleko bez problémů, jsme se s Vojtou rozhodli, že pojedeme nějaký ten výlet. Jelikož se nám líbí hory a tak jsme se rozhodnuli pro Rakousko. A to na tři panorama „štrase“ :
• Großglockner Hochalpenstraße
• Goldeckstraße
• Nockalmstraße

Čtvrtek – 18.8.2022 - Přesun
Sraz byl plánován na Dolní Dvořiště, ale jak to tak bývá tak počasí a okolnosti změnily místo setkání a to se posunulo na Bad Leonfelden (náměstí). Mě chytl déšť a tak jsem zůstal chvilku na Horním Dvořišti. Po setkání jsme nechtěli jet přes Linz a tak jsme vyazili směr Walding , ale… pozor tady je jenom přívoz, a jezdí jednou za dlouho, takže jsme nakonec jeli přes Linz. Z Linze až do Gmundenu to není žádná sláva. Rovinka apořád njaké vesnice , světla a města. Přijíždíme do Gmundenu a začínáme hledat bydlení. Našli jsme kemp, který nás ubytoval i v noci a tak jsme zde zůstali. (Strandcamping Traunkirchen, Dospělý 10,5E, Motorka 4E, pobytová taxa 2E, malý stan 9E = 42 E) Zůstáváme do druhého dne. A večeříme na molu v kempu.
• Přívoz : https://mapy.cz/s/bomohezeha
• Kemp u jezera Traunsee : https://mapy.cz/s/gezorodetu
• 287 km, 2675m nastoupáno, 30 stupňu C

Pátek – 19.8.2022 - Großglockner Hochalpenstraße
Ráno vstáváme s kapkami deště. Předpověď je 100% déšť. „Ach jo, ale co pršet nebude.“ A naštěstí to skoro tak bylo. Vyrážíme cca 10:00 směr Großglockner Hochalpenstraße. Cestou odbočujemena Langbathseen, které nás potěšilo krásou a hlavně koupáním. Jako všude v jezerech čistá voda a u tohoto super klid. Po koupání jsme pokračovali k dalšímu jezeru Gosausee pod Dachsteinem. Do Zell am See jsme přijeli v cca 16:00 a šli jsme si nakoupit na oběd a na snídani. U jezera jsme pojedli a počkali na 18:00 kdy je sleva na Grossglockner, protože jsme chtěli jenom přejet a to nám umožnilo mít přejezd za 21,5E. Krása střídá nádheru a výhledu jsou jenom na půl ale je to nádherné. Edelweisspitze 2572mnm po kostkách velký zážitek na motorce. Tunel Hochtor 2504 mnm. Výhledy paráda. Sjezd a výjezd na vyhlídku France Josefa. Tam nikdo nebyl, protože už zase bylo šero. Po krátké procházce jedeme dolů a užíváme si cestu bez aut. Nacházíme spaní za mostkem za řekou u vodopádů (Jungfernsprung). Za tmy vytahujeme stany a stavíme, vaříme, spíme, uklízíme (nejsme prasata, nic po nás nezůstává) v malém dešti přemlouvám Vojtu ať si nebere pláštěnku že bude pěkně……
• Langbathseen : https://mapy.cz/s/nadutunagu
• Gosausee : https://mapy.cz/s/jahefacoja
• Großglockner Hochalpenstraße : https://www.grossglockner.at/gg/de/index
• Jungfernsprung : https://mapy.cz/s/jopugesepa
• 265 km ; 4849 m nastoupáno, 20 stupňů C

Sobota – 20.8.2022 – Goldeckstraße, Nockalmstraße
Vyrážíme v 9:00 a nebereme pláštěnky, při nejhorším zastavíme a oblékneme. Za Winklernnem jsme se rozhodli, že pojedeme Mőltal Strase, po projetí si myslím, že nic moc ?. Pod Goldeckstraße meditujeme, zdali se jet podívat nahoru má to stát 6,5 E. Jedeme k bráně a tam nám řeknou jak je nahoře. Brána otevřená, nikdo nikde a tak jedeme nahoru. Panoramata byly, ale ještě že se neplatilo. Při návratu, po stejné cestě, vidíme, že na Villach je lepší počasí a tak se jedeme vykoupat do jezera k Villachu. Zde nám již začíná lézt krkem navigace od mapy.cz (hlavně mě) . Protože nás vede blouděním a ne tam kam chceme. Kousek za Villachem s těžkostí nacházíme místo na koupání. Celé jezero je obsypáno zahrádkami a člověk ani nemůže dojít k vodě. A tak se koupeme v přístavišti kde je koupání zakázáno. Nockalmstraße je již jenom 44 km a projíždíme údolím, které je rozlehlé a obydlené. (Patergassen – nehoda závodního auta 11 zraněných, jeli jsme okolo a bylo to jakoby tam byla přehlídka záchranářského vybavení). Čerpací stanice v Ebene Reichenau jsme se oblékli a naplnily nádrže. Nockalmstraße je nádherná cesta a doporučuji ji všem. A to je jedno čím pojedou. Pojedete přes dvě sedla a výhledy jsou fantastické a kvalita silnice také. Hned po sjezdu okolo kasy jsme se dali doprava a to byla volba králů. Nádherné neobydlené údolí s cestičkou jako do pohádky, která se šine jako had uprostře velkých , ale zelených, hor Bundschuh Landesstrase mě uchvátila svojím klidem a krásou. Kvalita silnice není výborná, ale vynahradí to krásy okolí. Po příjezdu do údolí za řekou Mur jsme našli místečko, kde by se dalo. A dá se. Vytahujeme stany a stavíme, vaříme, spíme, uklízíme (nejsme prasata, nic po nás nezůstává).
• Přístav na „koupání“ : https://mapy.cz/s/nemalufaca
• Nockalmstraße : https://www.nockalmstrasse.at/na/en/index
• Bundschuh Landesstraße : https://mapy.cz/s/gujelosuno
• 267 km ; 5087 m nastoupáno

Neděle – 21.8.2022 – Návrat
A za deště oblékáme nepromoky a vyrážíme. Prší. V Tamswegu děláme špatné rozhodnutí. Jet na východ i přes to, že jsme se koukali na radar a na východě to mělo být o mnoho horší, ale zase nepojedeme stejnou cestou. Prší, chčije, leje. Špatně jsme najeli na dálnici ? snad nás nechytnou, projíždíme tunely. Ale díky tomu unikáme tomu nejhoršímu a již míříme na východ. Na východ od Linze, protož tam prší. Před Eferdingem se zase oblékáme do nepromoků. Dle radu to bude saigon. A také byl. Ale naštěstí jsme se mu vyhnuli a viděli ho jen z dálky. Mapy.cz zase nezklamaly ? a již jsem jim nedal šanci a zahajuji Waze tažení domů. Nádhernou cestou do Bad Leonfeldenu na náměsí kde se loučím s Vojtou a vyrážíme každý domů. To jsme ještě netušil, že to bude jedna z nádherných tras na tomto výletě. Freistadt - > Weitra je luxusní rychlá motoštrase, která by s enemusela stydět jako panoramaštrase. Domů dorážím v 18:30 Všichni zdraví a spokojení.
• 457 km; 5405 m nastoupáno
• Celkem dle Garminu:
o Vzdálenost 1276 km
o Nastoupáno 18037 m
o Průměrná rychlost 58,2 km/h
o Nejvýše 2570 mnm
o Nejníže 250 mnm

Milan1963 (271) napsal 23.08.2022 v 09:38

Hezké. Do Rakouska jezdím často, ale Alpy mi nic neříkají... raději Nezider. Každý to má jinak - podařený a jistě hezký výlet.