renocar_unor

KTM 1290 Super Adventure (2021)

Vlastník varanek71
Vloženo 17.7.2022
Aktualizováno 22.7.2022

Další motorka z kategorie moderních cestovních endur. Na silnici s ní můžete jezdit jak potřebujete a co silnice dovolí

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I)

KTM 1290 Super Duke GT: Pro rok 2021 se nic pro ČR nevyrobilo

První dojmy - Je to ovladatelné jak kolo. Jedet to tam, kam se podíváte a stylem, který nelze úplně pochopit. V zatáčkách ujedete čemukoliv. Jedete jako kráva od spoda. V Dolomitech nechytitelná motorka.

Motorku bych doporučil pro - Kupodivu bych řekl, že pro kohokoliv. Sedlo má níž než varadero (2006 co jsem měl já), váha okecat nelze, ale těžiště je hodně nízko dost centralizované. Pro kohokoliv, kdo nechce jezdit s motorkou na okruh, Chce na ní jezdit do práce, na výlety, prázdniny a nebo po nezpevněných cestách v Rumunsku, ale není to kroska. A hlavně komu se líbí zatáčky ala Itálie.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, padáky, Top Case černý hliník, ochrana nádrže - polepy, software Tech Pack

Stroj zakoupen hlavně kvůli poměru cena výkon. Za tyhle peníze nelze nic podobného v této kategorii koupit. Cokoliv navíc, co koupíte jinde může stát až +50%. Je to jako GS, ale s větším výkonem. Trochu na ní vše drnčí - trošku žebřiňák. Na brzdy si musíte zvyknout a dát si do nich racing brzdovku, pokud si s ní chcete užít. Jsem rád, že jsem nekoupil Super Duke GT :) Ovladatelnost je skvělá, motor - radost vzít za plyn. Trochu hrubší řazení. Quick shifter dolu je návykový (jako asi u všech motorek co ho mají). Podvozek sebere úplně všechno. Jezdím dost často s plynem v sport modu a podvozek na komfort. Je radost s tím jet po rozmlácené staré místní silnici. Té motorce je to úplně jedno po čem jede (a mě taky). Když pak příjde zvlněný úsek, je to na mořskou nemoc a to i pro ty o jedou za váma. Stráááášně to pak houpe. Mám najeto 9000km a nedávno za sebou Dolomity s partou ... skoro stejně starých mladých lidí, plně využívající potenciál motorek (2x KTM, 2x GS a 1x XR) - takže idioti. Jakože zábava je slabé slovo. Dálnice se s ní dá jet taky, ale v Německu okolo 200km/h už začnou řidítka zlobit a vlnit se (možná plošky na přední gumě). Ale komu se líbí dálnice na motorce. Se spolujezdcem jsem nejel, ale zlý jazykové tvrdí, že po delší jízdě si dámy stěžují na přílišné vibrace, které ... no nic. Prostě je to dvouválec. Jo a na Itálie byla 3 dni s vodou a to jakože třeba 500km celkem. Michelin Pilot 6 s touhle motorkou a máte pocit sucha a bezpečí :)

Irsaioliver
Irsaioliver napsal 13.09.22 v 10:38 10b.

peje
peje napsal 27.07.22 v 13:48 10b.

pěkný stroj i povídání..

multis
multis napsal 20.07.22 v 22:18 10b.

Zepředu generál Grevious a je to pecka

CRF1000
CRF1000 napsal 20.07.22 v 09:06 10b.

ošklivá motorka, ale člověk si na tu přední část, připomínající obličej mimozemského brouka zvykne a nakonec se začne líbit...

Animals21
Animals21 napsal 19.07.22 v 12:10 10b.

Pecka stroj! Osobně se teda necejtím při palbě v suchu a bezpeční už na street (podvozek), na komfort si to vůbec nedokážu představit, to houpe jak jawa Jinak ve všem souhlasím, peklo na kolech! Užívej!!!