Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Chrast
Vloženo 15.7.2022
Aktualizováno 27.7.2022

Silná, hbitá motorka s úžasným výkonem a brzdami

Honda CBF 1000: důvod neuveden

První dojmy - Po čtyřech letech na silničním enduru jsem si chvilku zvykal. Už si to sedlo a užívám si úplně jiné svezení

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že pro trochu už vyklidněné piloty, jako první motorku bych ji asi nedoporučil

Doplňky na motorce - Koupil jsem v podstatě v origo stavu, pouze zadní držák SPZ je kratší. Postupně budu doplňovat, minimálně 12V zásuvku, držák na telefon a chtěl bych Gipro

Průměrná spotřeba - 5.88913 l/100km

Po posledních letech s litrovým dvouválcem do V (Stromek) jsem zatoužil zkusit zase čtyřválec. Po prvních 300 kilometrech jsem došel k asi ne překvapivým poznatkům: podvozek je tuhý, jede to jak prase, parádní brzdy, Fazer poslouchá na jedničku. Batoha jsem ještě nenasadil, protože vyžaduje topcase. Škoda že fejzřík vypadá s jakýmkoliv kufrem blbě... Úložný prostor je bohužel výsměch, tam kromě vercajku vejdou tak jedny složené trenky a ponožky. Vypadá to, že nejvíc se jí bude dařit ve vyšších otáčkách na okreskách s pěkným asfaltem. Zatím má motorka navrch nad jezdcem, chovám k ní respekt, ale každým kilometrem si jsme blíž...