BMW F 650 GS (2000)

Vlastník ganmiki
Vloženo 23.6.2022
Aktualizováno 13.8.2023

Downsizing v praxi. Lehčí a obratnější.

První dojmy - To je nějaký malý? Bude mi ten výkon stačit? A hele to se dobře ovládá.

Motorku bych doporučil pro - Toť otázka, asi pro každýho, komu sedne pod zadek, ale obecně bych řekl, že pro mladý cestovatele a cestovatelky a pro každýho komu stačí brouzdat se po cestách i necestách na něčem lehčím a kdo nepreferuje daleký dálniční přesuny.

Doplňky na motorce - Na jedné z fotek je stav jak jsem ho přivezl, kde byl pouze držák na mobil a tak mi hned bylo jasné, že to nějaké malé doladění potřebuje, takže GS dostalo padáky od Bartus s taštičkama, zvýšení řídítek o 2,5cm od SV Motech, zásuvka na řídítka, teploměr oleje a především turistický plégo.

Letos na jaře jsem se rozhodl pustit svojí starou TDM 850 s tím, že si dám sezonu pauzu, třeba něco pošetřím a pak se poohlídnu po nějakém nástupci. Když ale nastal den D a TDM odfrčelo k Brnu bylo to nějaké divné, a divnější a divnější se prázdná garáž stávala každým dnem. Sakra, já přeci nevydržím sezonu bez motorky, co to bylo za nápad prodávat Mášu, no týden se sešel s týdnem a mě po pár bylo jasné, že tohle rok nevydržím. Nastala tak báječná ( nenávidím ) fáze projíždění inzercí a převalování toho co chci, co potřebuju, na co mám a co není úplná kokotina. Mnoho kamarádů z TDM fóra již fází výměny prošlo a tak o nějakou tu inspiraci rozhodně nebyla nouze až se mi z toho v hlavě dělal guláš. Nejdřív jsem si myslel na nějaké to ještě větší cestovní enduro než byla TDM, ale výběr v nějaké mnou aktuálně přijatelné cenové relaci byl tristní a R1100GS fakt nechci, dobrá tedy tak zkusíme něco podobného, třeba starý Tiger, V.Strom nebo Versys. Objel jsem nějaký co se nabízeli, poseděl a ani jedno mě nijak zvlášť nezaujalo, respektive nejsou to špatný motorky, ale furt tam bylo něco co buď znám, nebo to bylo horší než s TDM. Pak jsem jednou náhodou narazil na inzerát na malý GS s tím, že to prodával "kluk" mého věku asi 10 minut od mojí práce a psal, že ho měl 14 let. No co, tak se na tu legraci pojedu jen tak podívat, čistě ze zvědavosti, tohle určitě nechci, výkon jinde, jednobuch a ještě BMW k tomu. No jak to dopadlo je vidět, ani v podstatě nevím jak se to stalo, ale prostě to do sebe nějak zapadlo a to jak lidsky s Tomášem ( bývalým majitelem ), tak i k tomu prckovi, najednou jsem měl pocit jako za mlada, že netahám slona, že když to někde na polňačce lehne tak to zvednu, že dát nádrž pod sedlo vůbec není blbej nápad, že na tak starou vránu ten podvozek na těch našich silnicích parádně stíhá, že po dálnicích vlastně stejně nejezdím a do 120 km/h to normálně v pohodě jede a vlastně je to opravdu vcelku zábavný funbike za legrační peníze. Tak je garáž zase obsazená a Škyťák si se mnou vesele vibruje.

ganmiki napsal 03.07.22 v 13:16

Díky T.

Ronislav
Ronislav napsal 02.07.22 v 15:14

Ahoj, 10 bodů za hezký od srdce psaný článek, ať Ti Škyťák slouží alespoň tak dlouho jako mě. T.

ganmiki napsal 24.06.22 v 14:29

Dík Myschane

Myschan
Myschan napsal 24.06.22 v 07:12 10b.

Po prvních pár větách jsem si říkal: "Proboha, jak může někdo vydržet sezonu bez motorky?" Pak jsem četl dál a vše se vyjasnilo. Tak ať motka dobře slouží

ganmiki napsal 23.06.22 v 23:16

Dík Milane, apropo, to tvoje fichtlárium, zamáčknul jsem slzu