renocar_unor

Honda CMX500 Rebel (2018)

Vlastník Civča
Vloženo 21.6.2022
Aktualizováno 21.6.2022

Rebel s velkou duší. Hele proč ne.

První dojmy - Prostě sedla.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli kdo miluje zvuk pětikila, očekává jistotu v ovládání, chce předstírat trochu toho drsňáctví, mít na křižovatkách obě nohy na zemi, ... krajina příjemně ubíhá a vy nikam nespěcháte, prostě si jenom tak valíte

Doplňky na motorce - Plexi štít Puig NG Touring od Motostar

Mám již jednu Vespu, takže jsem chtěl prostě ještě nějakou další stylovku. Moje touhy začínali na Jawa 350 OHC scrambler - dokonce jsem byl už domluvený s jedním prodejcem, pak postupně Benelli 400 Imperiale, Royal Enfield, Moto Guzzi V7, ... Jednoho den jsem si řekl - co takhle aby to pořádně bublalo. No a narodila se Honda 500 Rebel. Nákup od Motonanuk proběhl během dvou telefonátů. nebylo potřeba se jezdit dívat a zvažovat. Týden nato jsem tlačil Hondu do garáže. Byl mrazivý únor, takže zapomeň na nějaké kochací ježdění.

Nebudu tady psát technickou recenzi hodnou experta. Takže minimálně jaké jsou pocity začínajícího motorkáře (ŘP na moto cca 3 měsíce předtím), nicméně vlastnícího zmiňovaný italský skútr. No..., je to jiné ježdění než na Vespě, kde se cítím bezpečněji, ale to je snad tím, že jsem zde více vyježděný. Naštěstí na Hondě si opravdu užívám probublávání krajinou 70-90km/h.

Dobře budu konkrétnější, při 80km/h a více slyším už spíše proudění vzduchu než zvuk motoru, ale na skútru to mám to samé. Úložný prostor - na to zapomeň, naopak na Vespu naložím od stanu, přes spacák, jídlo na týden až po náhradní trencle. Co se týká toho úložáku, jsem hodně blízko koupě levé boční tašky. proč jen levé ? Vypadá to stylově a upřímně, nechci za to dávat 12,15 tisíc, když to naložím jednou, dvakrát za sezonu a hlavně nechci z toho dělat cesťáka. Zmínil jsem to čelní plexi, to je asi jediný doplněk. Trochu jsem se bál, že to změní vzhled, ale nakonec jsem plně spokojen. Padáky, western taštičky, laďák a podobný pitomosti tam nechci. Ikdyž ten laďák asi není úplná pitomost, ale já ho tam prostě nechci - stačí mi zvuk takový jaký je a hlavně nedá se za takovou motorkou jet.

BigAl74
BigAl74 napsal 21.06.22 v 15:26 10b.

Pěkná motorka i recenze

Pupi04
Pupi04 napsal 21.06.22 v 13:53 10b.

Skvělá volba
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu