Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2021)

Vlastník eddie80
Vloženo 16.6.2022
Aktualizováno 30.6.2022

Sokolík 3. generace? To nesmím vynechat! Moje černá perla. Prostě to JE úžasná motorka.

Motorka koupena od SUZUKI 3H Paskov

První dojmy - Nó, tak původně jsem chtěl ještě trochu počkat a víc si užít tu skvělou dukatku, ale protože jsem to já, tak to tak nefunguje - přiliš brzy se objevila lehce jetá “nová” Busa

Tak je to prostě Hayabusa pořád, ale fakt o dost lepší. Takový Gripen. Někdo začal dělat letadlo, v půlce si to rozmyslel a dal na to dvě kola. Muselo to být? Měl jsem obě předchozí generace a vlastně jsem na nich najezdil nejvíc sezón a km ze všech svých 25ti motorek co jsem vlastnil (a třináctá Suzuki - ano, je to nemoc, miluju motorky). Nostalgie pracuje a teď to má navíc ty lákadla, který si dnešní motodoba žádá. Všecky ty IMU jednotky, LED světla, Brembo Stylema brzdy, měření náklonu, zrychlení, regulace brzdění motorem, quickshifter, tempomat, který při dost radikálním posezu, který Busa má, fakt oceníte. Že můžete sundat tu pravou ruku z toho plynu a ve vsi si narovnat záda a protáhnout zápěstí. Navíc je pružina na plynu dost tuhá, takže nakonec tempomat nejspíš používat budete. Je tam menší TFT displej uprostřed, ale ty ručičkový budíky okolo tam zůstaly, což je paráda, sice z toho číst tu rychlost je opruz, ale potěší to oko :)

MOTOR! je prostě Arcikam. Dobře, má o 7 koní míň v maximu než předchůdkyně, ale to mě fakt nezajímá. Na dragstrip s tím nepůjdu. Navíc tahle motorka opravdu nikdy nepotřebovala víc výkonu. Co se podařilo: Předchozí měla takovou menší díru někde mezi 5-7tis otáčkama, tam šla hůř za plynem a vibrovala a bylo to takový jakoby nezdravý. Tahle to má úplně krásně ucelený a veselý, jsou tam ty stejný vibrace, ale ty najednou vůbec nevaděj. Zjistíte, že to, co vadilo je ten propad v tahu a chtěli jste jezdit buď pod nebo nad. Tady už ne-e! Pecka :) Plyn je úplně hladkej, u předchozích mě štvalo silný brzdění motoru a strašně citlivej plyn (tak komprese jako prase a ten obsah, že). Tady se to dá díky EBC ztlumit, až bych skoro řekl vypnout, to je prostě bomba.

PODVOZEK a JÍZDNÍ POZICE: Jízda jak na kouzelným koberci. Spíš tak se vznáší těsně nad vozovkou. Letí nad silnicí. Připadá mi, že je malinko (tak o 5%) míň mrštná než Gen2, možná je to gumama, je ale pořád super stabilní a na koleno se nechá snadno. Stále se jedná o hodně sportovní posez a feeling. Origo plexi je nízký, už je objednaný racing. Žádný tourer to podle mě teda není. Od toho jsou cendura a goldwingy:) To i ta Dukatka, ze které přesedám, je o dost komfortnější. Přítelkyně na Aprilce trochu nadává, že najednou jezdim rychleji, ale tak prostě ať tahá, že jo.

BRZDY: konečně super brzdy na Suzuki! Jsou i duální, takže k předním to lehce přidává zadek...prý. Fungujou prostě bezvadně

DESIGN: Je vždycky subjektivní. Pro mě je magickej, musím na ní pořád chodit koukat. Je to jako byste měli nabušený GT. Nelíbila se mi ta chromová lišta a chtěl jsem jí nechat dát načerno... ale už se mi líbí tak jak je. Světlo je jak z GSXR 1000 K3, akorát full LED, hmmm.. ta linka k minulejm motorkám. Ten vzor trojhúhelníkovej na těch bočních plastech pod nádrží má znázorňovat peří na krku sokola, sice je to blbost, ale to se mi taky líbí :) Výfuky jsou...no nejsou pěkný prostě, takže se to pořeší – Yoshimura Black Onyx R77, už slintám

Takže muselo to bejt? ANO bohužel MUSELO.
Ducati supersport 950 a Suzuki Hayabusa, dvě nej mašiny na kterých jsem seděl. Dobrý vědět, že i když bych se na ně měl jednou vrátit, budu se těšit jak malej jarda. Ale je pořád tolik motorek co jsem nezkusil…………Snad to dají ty moje bolavý pazoury

MMartina
MMartina napsal 24.06.22 v 18:20 10b.

Tahám, tahám

puod
puod napsal 23.06.22 v 12:06 10b.

Parádní motorka i teda ta Ducati je super

Vasko969
Vasko969 napsal 21.06.22 v 16:34 10b.

Skvelá mašina!!!

Jounas
Jounas napsal 20.06.22 v 23:44 10b.

Fullgas1
Fullgas1 napsal 20.06.22 v 15:53 10b.

Poctivý kus mašiny