Jawa 250 Travel (2008)

Vlastník PetrTravel
Vloženo 12.6.2022
Aktualizováno 25.6.2022

Vloženo: 28.03.2023, Uskutečněno: 28.03.2023, Stav tachometru: 41000 km, Zhlédnuto: 38x

Sezóna zachráněna? Někdy v půlce léta mi začala téct brzdová kapalina po páčce brzdy. Nebyl to olej z přemazání čepu ...
Sháněl jsem marně. Podpora výrobce nula, ceny překupníků nekřesťanské. V podstatě se to nedá samotné sehnat. Začal jsem špekulovat, co tam dát jiného. Jelikož s tímto jsem neměl žádnou zkušenost, tak jsem musel zjistit, jaké tam jsou závity, jak se připojuje hadice... Prostě aby to pasovalo a fungovalo.
Nabízela se levnější varianta, sehnat gumičky. Nejdou sehnat . Musel jsem pořídit kleště na segrovky a zjistil jsem, že válec je stejně vydřený. Vnější gumička byla ošoupaná. Takže nezbylo, než koupit celou pumpu. Možností bylo několik, zvolil jsem tu nejlevnější .
Dnes, jen pár stupňů nad nulou, silný vítr a je konečně hotovo! Jen tam jsou větší fastony na spínač, ale to má do technické tři roky čas. Odvzdušňování se úplně nepovedlo podle přestav, ale brzdí to. Třmen by musel být nad páčkou, ale to je nerealizovatelné. Jak vyhnat bublinky z přechodu pumpa - hadice?

elvis78 (133) napsal 07.07.2023 v 16:14

šikula Taky bych to asi řešil takto

Milan1963 (271) napsal 29.03.2023 v 11:56

Paráda ! Mám Jawu 660 a stejný problém. Výrobce zrovna nepomůže a tak jediným řešením je náhrada. Tak díky za inspiraci.

• Svíčky po 40000 km

Šel jsem se podívat na svíčky, které jezdily na starém karburátoru. To je úplná hrůza. Ale vypadají tak proto, že jsem jel desítky kilometrů na lehce zvýšený volnoběh. Tehdá jsem ještě nevěděl, že je díra v membráně. Př

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.07.2023
    Uskutečněno: 09.07.2023
  • Svíčky po 300km na bohatší směsi

Překvapení bylo, že spotřeba klesla z 3,3 na 3,2. To je o celý litr méně, než na původním karburátoru! Navíc vypadají úplně stejně, jak předtím. To asi na té vzdálenosti a malé změně nastavení dává smysl. Na různých st

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.07.2023
    Uskutečněno: 09.07.2023
  • Výlet na Vysočinu 170km a šok doma, spotřeba ještě kles

Potřeboval jsem dotankovat, abych věděl, jaká bude spotřeba s novým nastavením karburátoru na bohatší směs. Vzal jsem to tedy zkratkou přes Vysočinu. Chtěl jsem vidět, co zbylo ze stožárů na Studnici a jelikož byl FM poh

Vloženo: 08.07.2023
    Uskutečněno: 08.07.2023