Jawa 250 Travel (2008)

Vlastník PetrTravel
Vloženo 12.6.2022
Aktualizováno 25.6.2022

Jawa "350" s čínským motorem. Po ČZ 175 jsem chtěl něco levného na ježdění do práce a na výlety.

První dojmy - Na moje výlety stačí ...

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence ...

Doplňky na motorce - Spíš mi tu a tam nějaké plasty ubyly.

Průměrná spotřeba - 3.77 l/100km

Najeto 40000km, vždycky jsem dojel domů. Spotřeba 4 litry. Problém byly teleskopy, jeden tekl už v záruce, druhý po záruce. Výměny oleje a seřizování ventilů po 5000km. Italský kohout na nádrži mě zradil. Za jízdy jsem před pár lety přišel o půlku nádrže.

context
context napsal 05.07.22 v 18:44 10b.

Pěkná mašina přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Targus
Targus napsal 25.06.22 v 12:49 10b.

Jsem rád, že se držíš tradice a máš non-stop špinavé ruce, jak se na každého Jawistu sluší a patří.

S bojovým pokřikem

SOLVINĚ ZDAR!!!

Abych jen neprudil, přimontovaným blastrům by slušela červená, ale to je jen můj názor, na motorce jezdíš ty!
Ať se daří!

PetrTravel
PetrTravel napsal 13.06.22 v 16:07

Skvělý díky moc!!!
Ale to je ten druhý levnější typ, co tam dávali. Mikuni plast. šoupátka.

PoldaAles
PoldaAles napsal 13.06.22 v 13:11 9b.

Zkus se kouknout na Autom.cz tam ho asi mají za 4000 kč. Jinak ty membrány zkus u skůtrařů třeba Scootland, něco podobného mělo Piaggio.

PetrTravel
PetrTravel napsal 12.06.22 v 19:59

Nebude, kromě díry je vidět "lom" únava materiálu kolem dokola. Na druhém válci to nebude lepší.
Problém s chudou směsí jsem měl tři roky, ale nevěděl jsem do čeho vrtat. Utrhlo se to, když jsem tomu musel osolit ma první třídě mezi auty. Jinak bych jezdil doteď.
Poučení pro příště, chce to silnou motorku, kde se nemusí moc tahat za plyn, pak to vydží dlouho.